Domowe sposoby trądzik
fot. https://pixabay.com/

Po pierwsze musicie poznać przyczyny dolegliwości. Taka wiedza zwiększa szansę na skuteczną walkę z trądzikiem. Domowe sposoby będą tylko jedną z płaszczyzn na których ta ostatnia musi się toczyć. Poniżej znajdziecie najpopularniejsze naturalne rozwiązania, sposób ich przygotowania i działania.

Skuteczna walka z trądzikiem – jak ma wyglądać?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Walka z trądzikiem, aby przyniosła efekty, musi być po pierwsze skoordynowana. To tak naprawdę działanie na kilka polach. Jeśli zmagacie się z ciężką postacią tej dolegliwości, to konieczna będzie wizyta u dermatologa. Z dużym prawdopodobieństwem zostanie Wam przepisany lek na trądzik.

Drugie pole jakim powinniście się zająć jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Dzięki temu można zredukować ryzyko pojawienia pryszczy. W pewnym stopniu ma też wpływ na likwidację niektórych przyczyn występowania zmian skórnych. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim zalegający na skórze brud i nadmierne wydzielaniu sebum (łoju)

Trzecim polem skutecznej walki z trądzikiem są domowe sposoby. Ich przygotowanie nie nastręcza żadnych problemów. Większość składników znajdziecie w kuchni i domowej apteczce. Są one bezpieczne w użyciu. Nie posiadają skutków ubocznych. Zanim jednak zastosujecie je na większej części skórze na wszelki wypadek sprawdźcie, czy któryś ze składników nie powoduje u Was reakcji alergicznej.

Domowe sposoby na trądzik – przegląd

Wybraliśmy dla Was te najpopularniejsze i oczywiście skuteczne. Skład niektórych z nich może zdziwić. Natomiast możecie nam wierzyć, to nie są przypadkowo dobrane produkty. Każdy z nich w jakiś sposób pomaga walczyć z pryszczami.

Maseczka z truskawek

Na początek sezonowe rozwiązanie. Chociaż w zasadzie niewiele stoi na przeszkodzie, aby zastosować mrożonki. Przygotowanie maseczki z truskawek jest banalne. Wystarczy rozgnieść owoce (na przykład widelcem).

Dlaczego właściwie truskawki mają wspomagać skuteczną walkę z trądzikiem? To dzięki obecności związkom siarki. Pierwiastek ten ma niebagatelny wpływ na stan skóry. To po pierwsze. Drugą sprawą jest to, że pomaga pozbyć się pryszczy. Jeśli dobrze poszukacie, to znajdziecie profesjonalne preparaty właśnie z tym pierwiastkiem w składzie.

Tonik na bazie ogórka

Zamiast kupować taki produkt, możecie go przygotować w domowym zaciszu. Będzie potrzebny ogórek i ciepła woda. To podstawowy skład. Można do takiego toniku dodać jeszcze miodu. Ogórek należy zetrzeć na tarce. Dodać do niego ciepłą wodę (około szklanki) i łyżeczkę miodu. Wymieszać i odstawić na 2 do 3 godzin. Po tym czasie tonik na bazie ogórka jest gotowy do stosowania. Należy roztwór przecedzić i przelać do słoika albo butelki.

Takim tonikiem można przemywać skórę. Dwa razy dzienne- rano i wieczorem. Przede wszystkim oczyszcza skórę. Ma też działanie antybakteryjne. To bardzo ważna informacja w kontekście skutecznej walki z trądzikiem.

Maseczka z miodu i cytryny

To jeden z najskuteczniejszych domowych sposobów na pryszcze. I banalny w przygotowaniu. Podstawowa wersja wymaga jedynie dwóch łyżeczek miodu i 10 kropli soku z cytryny. Spotkacie się też z maseczką do której dodaje się cynamon. Maksymalnie pół łyżeczki. Natomiast w przypadku tego składnika warto uważać. Może on powodować mocne, miejscowe zaczerwienienie skóry, a także pieczenie. Zanim dodacie go do maseczki sprawdźcie na wewnętrznej części ręki, czy nie wywoła on on takiego skutku.

W jaki sposób działa maseczka z miodu i cytryny? Uderza w dwa czynniki mające wpływ na nasilenie trądziku. Miód ma działanie antybakteryjne. Cytryna wspomaga oczyszczanie skóry z nadmiaru sebum.

Pasta do zębów na pryszcze

To ostatni ze sposobów na skuteczną walkę z trądzikiem, jaki chcielibyśmy Wam zaprezentować. Prosty w przygotowaniu i użyciu. Działa na pryszcze, ale warto mieć pewną rzecz na uwadze. Pastę do zębów przy pomocy patyczka do ucha należy nałożyć bezpośrednio na zmianę skórną. Sposób ten poleca na noc. Rano po pryszczach powinno nie być śladu. Jak to działa?

Pasta do zębów można powiedzieć wysusza pryszcze. Zmniejsza je, aż w końcu przestają być widoczne. Natomiast – i tutaj ta rzecz, którą trzeba mieć na uwadze – stosowana zbyt często może prowadzić do problemów z przesuszeniem skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here