Profesjonalne kosmetyki do użytku domowego

Codzienna pielęgnacja cery jest niezwykle ważna dla każdego, kto pragnie zachować jej zdrowy, promienny wygląd. Jest podstawą do tego, by zawsze wyglądać idealnie, ponieważ nie tylko odpowiada na potrzeby skóry, ale też zapewnia przedłużenie profesjonalnych zabiegów z gabinetu kosmetycznego. Dlatego też w domowej pielęgnacji powinniśmy zawsze wykorzystywać profesjonalne produkty.

W jakich trzech obszarach działają kosmetyki profesjonalne?

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na cały szereg czynników niebezpiecznych. Promieniowanie słoneczne, zmieniające się temperatury, silne porywy wiatru, dym papierosowy czy nawet stres sprawiają, że jej stan może się pogorszyć. Dlatego musimy uważać na to, by zawsze chronić ją przed tymi szkodliwymi czynnikami, ale też zapewnić jej jak najlepsze warunki regeneracji.

Właśnie dlatego codzienna pielęgnacja powinna przebiegać kilkuetapowo. Niezbędne jest też wykorzystanie w niej kosmetyków przygotowanych profesjonalnie, które dobrze odpowiedzą na potrzeby skóry. Będą umożliwiały jej oczyszczenie, nawilżenie, odżywienie i działają ochronnie.

Co więcej, profesjonalne kosmetyki nie tylko odpowiadają na codzienne potrzeby skóry, ale też podtrzymują efekty osiągnięte za pomocą zabiegów wykonanych w gabinecie kosmetycznym. Mogą także stanowić przygotowanie skóry do nadchodzących zabiegów.

Jak wybrać kosmetyki do swojej cery?

Każda cera jest inna. Możemy podzielić ją na kilka głównych typów, w tym suchą, normalną, przetłuszczającą się, mieszaną, starzejącą się, młodzieńczą, problematyczną (ze skłonnościami do wyprysków), naczynkową czy wrażliwą. Każda z nich wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która powinna odpowiadać na wszystkie potrzeby danego typu cery.

W związku z tym, że często samodzielnie mamy problem z oceną swojego typu cery i doborem do niej kosmetyków, warto w tym względzie zaufać profesjonalistom. Indywidualnie dobrany plan pielęgnacyjny przez doświadczoną kosmetyczkę z pewnością pomoże w dokonaniu najwłaściwszych wyborów.

Jeśli jednak nie chcesz chwilowo korzystać z jej porad, możesz spróbować samodzielnie znaleźć preparaty dla siebie. Mediderma – hiszpańskie kosmetyki profesjonalne – oferuje ci szeroki wybór różnorodnych preparatów, o których przeczytasz więcej w kolejnym akapicie.

Jakie kosmetyki powinny znaleźć się na twojej półce?

Wśród kosmetyków profesjonalnych możesz spodziewać się wielu ciekawych produktów, odpowiadających za różne efekty. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • Produkty oczyszczające, które skutecznie usuwają zabrudzenia i makijaż. Przygotowują skórę do kolejnych zabiegów.
  • Serum, czyli lekki preparat odżywczy o bogatej formule. Jest idealny do szybkiej, intensywnej regeneracji cery.
  • Krem, będący codziennym produktem, o stosunkowo gęstej formule. Jego zadanie to nawilżenie oraz odżywienie skóry, jak również odbudowa jej bariery lipidowej.
  • Krem-żel, będący lżejszą formą kremu, mający takie same zadania, ale dedykowany cerze mieszanej, tłustej lub problematycznej.
  • Krem z filtrem SPF, który zapobiega szkodliwemu działaniu promieni słonecznych i chroni przed starzeniem się skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here