farby fryzjerskie bez amoniaku

Farbowanie to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na ukrycie siwych pasm czy też zmianę fryzury. Jednak powszechnie znany jest fakt, że może znacząco osłabić kondycję włosów, szczególnie jeśli w składzie używanego produktu znajduje się amoniak. Farby fryzjerskie bez amoniaku to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie – zarówno dla skóry głowy, jak i włosów. Dlatego wybierając konkretny produkt, należy zwrócić uwagę nie tylko na kolor, lecz również na skład. Amoniak, często występujący w farbach do włosów, słynie ze swojej szkodliwości. Jednak czy pozbawione go produkty na pewno są równie skuteczne?

Czy farba bez amoniaku to lepszy wybór?

Farba do włosów bez amoniaku to już standard na sklepowych półkach. Nic w tym dziwnego – ten składnik rzeczywiście może bardzo nam zaszkodzić. Kiedyś znajdował się w niemal każdej dostępnej na rynku farbie. Jest to substancja działająca bardzo agresywnie. Jej znakiem rozpoznawczym jest silny, nieprzyjemny zapach. Nie tylko nasza skóra głowy będzie nam wdzięczna za wybór farby bez amoniaku, lecz również i płuca. Jego zadaniem jest transportowanie farby w głąb włosa. W tym celu rozchyla łuski, co zapewnia trwałość koloru. Na tym jednak zalety amoniaku się kończą. Regularnie farbowanie przy użyciu produktów z tym składnikiem może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze włosy. 

Farba do włosów bez amoniaku – skuteczność

Wiele kobiet zastanawia się, czy aby na pewno farba bez amoniaku spełni swoje zadanie. To prawda, że działa ona bardziej delikatnie. Amoniak zastąpiony jest monoetyloaminą (MEA), która nie podrażnia skóry głowy oraz nie posiada zapachu. Farby fryzjerskie bez amoniaku zdecydowanie powinny być używane przez osoby, które posiadają wrażliwą skórę. Powinny po nie sięgnąć również kobiety koloryzujące włosy sporadycznie. Tego typu farba nieskuteczna może się okazać przy rozjaśnianiu ciemnych włosów. Wszystko zależy od tego, na jaki efekt liczymy. Farba do włosów bez amoniaku bez problemu zapewni odświeżenie koloru, pokryje odrosty oraz przyciemni włosy. Nie można zapominać o tym, że wiele zależy od ich kondycji. Bardzo zniszczone pasma mogą nie utrzymać koloru. Dlatego warto odpowiednio je pielęgnować, co sprawi, że koloryzacja nie pójdzie na marne, lecz da trwały efekt. 

Jak zachować włosy i skórę głowy w dobrej kondycji?

Nawet stosując farbę do włosów bez amoniaku, co jest bezpieczniejszym wyborem, nie należy zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu włosów. Nieumiejętne farbowanie może je osłabić, czego efektem będą połamane końcówki oraz brak połysku. Warto też wybierać jedynie dobre, sprawdzone produkty. Świetnie sprawdzi się farba do włosów profesjonalna, jaką dostaniemy w salonach fryzjerskich. Tego typu produkty z reguły mają lepszy skład. Jak bezpiecznie farbować włosy, aby były piękne i lśniące? Ważne jest, żeby nie myć ich przed nałożeniem farby. Zapobiegnie to nadmiernemu wysuszeniu. Dobrym zwyczajem jest też zrobienie próby uczuleniowej, gdy mamy do czynienia z wcześniej niestosowanym produktem. Trzeba też pamiętać, że włosy po farbowaniu są osłabione oraz wymagają szczególnej troski. Ważne, żeby odpowiednio dobierać produkty do mycia, a także regularnie stosować odżywki i maski. Nie tylko wzmocni to włosy, lecz również zapewni trwałość koloru. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here