Olej z wiesiołka w pielęgnacji

Osoby zainteresowane naturalnymi olejkami oraz tym, jak kosmetyki tego rodzaju mogą wpływać na nasz wygląd, coraz częściej skupiają swoją uwagę na oleju z wiesiołka. Co warto zatem wiedzieć na temat charakterystycznych dla niego właściwości i dlaczego jest on postrzegany jako wyjątkowo skuteczne rozwiązanie?

Właściwości odżywcze oleju z wiesiołka

Olej z wiesiołka ma dziesiątki zastosowań. Wykorzystywany w kuchni może pomóc osobom znajdującym się na diecie. Gdy w grę wchodzi pielęgnacja skóry można liczyć na jego działanie przeciwzapalne, a gdy mówimy o nim jako o składniku produktów medycznych – podkreślamy jego korzystny wpływ na łagodzenie bólów menstruacyjnych. Wiesiołek to zresztą wyjątkowa roślina. Jest nam doskonale znana już od lat, a mimo to nieustannie odkrywa przed nami kolejne tajemnice zachwycając swoją skutecznością i oryginalnością.

Olej z wiesiołka w pielęgnacji włosów

Nasze włosy bardzo często sprawiają wrażenie suchych, zmęczonych i pozbawionych odpowiedniego nawilżenia. Niestety, z sytuacją taką mamy do czynienia nawet wtedy, gdy ich pielęgnacja nie powinna budzić zastrzeżeń. Warto więc pomyśleć o włączeniu oleju z wiesiołka do ich codziennej pielęgnacji. Jego efekty z pewnością nas zaskoczą.

Olej z wiesiołka to ważny element preparatów zapobiegających wypadaniu włosów. Zahamowanie tego niepożądanego procesu nie zawsze jest możliwe, kwasy tłuszczowe zawarte w oleju są jednak w stanie skutecznie pobudzać cebulki włosów do szybszego wzrostu. O dużej skuteczności oleju można mówić także wtedy, gdy analizuje się jego zasługi w walce z łupieżem. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, stosowany regularnie jest więc w stanie uporać się nawet z dość poważnymi problemami, z jakimi zmaga się skóra głowy. Jakby tego było mało, można wzmacniać z jego pomocą końcówki przeciwdziałając zjawisku ich rozdwajania się.

Piękna skóra z olejem z wiesiołka

O oleju z wiesiołka warto pomyśleć także wtedy, gdy skóra na naszej twarzy sprawia wrażenie suchej i zmęczonej. Ma działanie nawilżające, jest też kosmetykiem, który nie ma sobie równych wtedy, gdy zależy nam na lepszej regeneracji zniszczonej skóry. To częsty składnik maseczek do twarzy, na spektakularne rezultaty jego stosowania można jednak liczyć także wtedy, gdy po olej z wiesiołka sięgniemy zamiast nich. Jest ważnym kosmetykiem pielęgnującym bez względu na porę roku. Szczególnie życzliwie należy myśleć o nim jednak zimą, gdy warunki atmosferyczne rzucają skórze twarzy coraz to nowe wyzwania.

W przeciwieństwie do innych olejków, aplikacja tego, który powstał z wykorzystaniem wiesiołka, nie jest skomplikowana. Już jego niewielka ilość będzie z pewnością wystarczająca, gdy zechcemy wykonać regeneracyjny masaż twarzy. Olej może być też stosowany jako kosmetyk na noc. Szybko się wchłania, można więc nałożyć go tuż przed wykorzystaniem klasycznego kremu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here