piękne włosy keratynowe

Chcesz zachować lśniące i mocne włosy? Marzysz, aby skóra głowy była optymalnie nawilżona i pozbawiona podrażnień? Zastanawiasz się czy kosmetyki i nawyki pielęgnacyjne są odpowiednio dobrane? Przygotowaliśmy kilka praktycznych porad, dzięki którym łatwiej będzie Ci zadbać o kondycję pasm. Jeśli jednak zależy Ci na indywidualnej ocenie stanu włosów i skóry głowy – zachęcamy do odbycia wizyty u trychologa! Gdzie szukać zaufanego specjalisty w Bydgoszczy? Poznaj naszą propozycję!

Jak dbać o skórę głowy?

Zdrowie włosów zaczyna się od ich nasady. Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o kondycję pasm, pamiętaj o regularnym oczyszczaniu skóry głowy. Jak często sięgać po szampon? Tak często, jak jest to potrzebne. Częstotliwość uzależniona jest od rodzaju skóry głowy – czasami wystarczające będzie mycie 1 lub 2 razy w tygodniu, ale zdarzyć się może, że konieczne okaże się nawet codzienne mycie (szczególnie latem). Pamiętaj, że szampon powinien odpowiadać potrzebom skóry głowy i włosów. Zwróć uwagę, czy na liście składników znalazły się substancje o działaniu nawilżającym, intensywnie oczyszczającym, regenerującym, czy pobudzającym wzrost. Podczas mycia włosów delikatnie masuj skórę głowy, aby nie prowadzić do jej podrażnienia. Korzystaj z letniej wody, a unikaj gorącego strumienia, który może doprowadzić do przesuszenia.

Jak dbać o włosy?

Chcąc zachować pasma w dobrej kondycji, pamiętaj, aby po każdym myciu aplikować na nie odżywkę lub maskę – również powinna być dopasowana do rodzaju i potrzeb włosów. Zazwyczaj potrzebują one dodatkowej dawki nawilżenia, odżywienia lub regeneracji. 

Pamiętaj, że wszystkie Twoje nawyki mają istotny wpływ na wygląd włosów. Czy wiesz, że stylizacja z zastosowaniem wysokiej temperatury jest szkodliwa? Staraj się zatem unikać suszenia włosów gorącym strumieniem powietrza, codziennego używania prostownicy lub lokówki. Jeśli sięgasz po jedno z tych urządzeń, przed użyciem zastosuj kosmetyk o działaniu termoochronnym. Zrezygnuj z nadmiaru obciążających środków do stylizacji oraz nie stosuj preparatów zawierających składniki o działaniu drażniącym.

Trycholog podpowie, jak kompleksowo zadbać o kondycję włosów i skóry głowy

Pamiętaj, że na zdrowie włosów i skóry głowy wpływają wszystkie Twoje nawyki – również te związane z trybem życia. Jeśli mimo stosowania wymienionych wcześniej wskazówek, kondycja Twoich włosów wciąż nie jest zadowalająca, zastanów się, czy w Twojej diecie nie brakuje składników mineralnych, witamin, białka oraz zdrowych tłuszczy. Być może wzmożone wypadanie włosów pojawiło się w wyniku choroby, przyjmowania leków lub po stresującym przeżyciu?

Jeśli pragniesz kompleksowo zadbać o zdrowie włosów i skóry głowy, zachęcamy do odbycia konsultacji u specjalisty. Ekspertem zajmującym się zdrowiem włosów jest trycholog. Prowadzi diagnostykę, leczenie i profilaktykę różnych schorzeń związanych z włosami i skórą głowy. Trychologia natomiast jest dziedziną, która zajmuje się badaniem włosów, skóry głowy, związanych z nimi problemów zdrowotnych i kosmetycznych. Wiąże się z wieloma innymi naukami, tj. dermatologia, endokrynologia, dietetyka, a nawet psychologia! Jeśli szukasz specjalisty trychologa w Bydgoszczy, który zajmie się Twoim problemem kompleksowo – zachęcamy do wizyty w Instytucie Cosmedic. Jeżeli interesuje Cię trychologia – możesz zapisać się na szkolenia trychologiczne, na których poszerzysz swoją wiedzę. Prowadzi je renomowany specjalista Anna Frankowska – trycholog z wysokimi kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here