Pielęgnacja skóry
fot. https://pixabay.com/

To proces wymagający wiele uwagi. Zwłaszcza, jeśli macie cerę wrażliwą. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry? Mamy dla Was zestaw porad, które pozwolą okiełznać problemy skórne.

Pielęgnacja skóry – chroń przed słońcem

Jeśli lubicie się opalać, to nie mamy dla Was dobrej informacji. Wiele problemów ze stanem skóry wynika właśnie z nadmiernej ekspozycji na promienie słonecznej. Dlatego najlepiej byłoby unikać przesadnego opalania. Z drugiej strony jednak nie możemy całkowicie odseparować się od słońca. Chociażby z tego prostego powodu, że jest ono potrzebne do syntezy witaminy D. Ta ostatnia odpowiada między innymi za nasze samopoczucie.

Do ochrony skóry przed słońcem należy podejść po prostu z rozsądkiem. Z jednej strony unikać nadmiernego wystawiania się na jego działanie. Jednocześnie do pielęgnacji skóry stosować preparaty, które niwelują szkodliwe właściwości promieni słonecznych. Do tych ostatnich zalicza się między innymi przyspieszone starzenie się skóry. Jak również jej wysuszanie.

Codzienne nawilżanie skóry

To obowiązek, jeśli chcecie zadbać o jej stan. Do przesuszenia skóry może dochodzić z wielu powodów. Taka sytuacja, jeśli trwa zbyt długo, to dobry powód, aby odwiedzić dermatologa. Wróćmy do nawilżania skóry. Robić to można na dwa główne sposoby. Pierwszy to nawilżanie skóry od wewnątrz. A więc dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości wody. Około 1,5 litra dziennie.

Drugi sposób to nawilżanie skóry od zewnątrz. Stosowanie profesjonalnych kosmetyków jak również domowych sposobów. Wśród tych ostatnich prym wiedzie aloes. Ma on świetne właściwości nawilżające. Co ważne – niezależnie od tego jaki typ skóry posiadacie, bez dostarczania wody się nie obędzie.

Oczyszczanie skóry

To kolejny niezbędny krok w prawidłowej pielęgnacji. W jaki sposób się do tego zabrać? Dokładnie oczyszczona skóra jest przede wszystkim pozbawiona szkodliwych substancji (toksyn), które negatywnie wpływają na jej stan. Zresztą co dużo pisać. Wszelkiego rodzaju problemy skórne, nadmiar zmian na niej, to przede wszystkim efekt działania toksyn.

Sam proces oczyszczania przebiega w kilku krokach. W przypadku kobiet zaczyna się od demakijażu. Kolejny krok wspólny dla obu płci, to usuwanie zanieczyszczeń. Po pierwsze – mycie skóry. Woda plus żel, albo mydło. Wybór to kwestia indywidualna. Jedyne na co trzeba uważać, to jeśli macie problem z cerą wrażliwą, to pewne składniki. I jeszcze jedna sprawa. Unikajcie do czyszczenia szczotek z twardym włosiem. Mogą one uszkodzić warstwę ochronną skórę.

Ostatnim elementem prawidłowego oczyszczania jest tonizowanie. Skórę można spryskać tonikiem lub posmarować wacikiem, który jest nasączony tym ostatnim.

Walka z trądzikiem

Ta dolegliwość może bardzo skutecznie zniszczyć skórę. Ale również próby pozbycia się trądziku mogą Wam sporo zaszkodzić. Dlatego przyda się wiedza, jak zrobić to prawidłowo. Zasady są dość proste.

Walka z trądzikiem odbywa się na trzech frontach. Pierwszy z nich obejmuje wszelkie działanie wewnętrzne. Jeśli zachodzi potrzeba, to do leczenia trądziku wykorzystuje się medykamenty (np. tabletki). Drugi front to przede wszystkim pozbywanie objawów, czyli pryszczy. Do tego stosuje się między innymi profesjonalne preparaty, jak również domowe sposoby. I to na tym froncie bardzo często pojawiają się problemy, takie jakie przesuszenie skóry. Warto uważać na sposoby walki z trądzikiem.

Ostatnia płaszczyzna, która również ma wpływ pielęgnację skóry, to Wasze menu. Produkty znajdujące się na co dzień w jadłospisie mogą wpływać na cerę pozytywnie lub negatywnie. W tej drugiej znajduje się chociażby fast food. Produkty pozytywnie wpływają na skórę, to takie, które zawierają pewne składniki. Na początek pierwiastki. Na skórę pozytywnie wpływają między innymi siarka, żelazo i cynk. Z witamin: A, C i E. Co ważne wymienione składniki pomogą Wam również w walce z trądzikiem. Dobrą informację jest to, że istnieje wiele produktów bogatych w te witaminy i pierwiastki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here