fot. https://pixabay.com/

Pytanie na które chyba każdy – kto stara się walczyć z nadmiernymi kilogramami – chciałby poznać odpowiedź. Skupimy na najczęściej występujących problemach, które mogą utrudnić skuteczne odchudzanie.

​Co utrudnia odchudzanie?

Pytanie to można by skonstruować inaczej, a w zasadzie rozszerzyć. Co utrudnia odchudzanie i czy da się z tymi przeszkodami skutecznie walczyć? Niektóre z przyczyn są naprawdę poważnym problemem. Tutaj za najlepszy przykład posłużą choroby utrudniające odchudzanie. Jedną nich są dolegliwości dotyczące tarczycy. Natomiast w tym przypadku można ten problem pokonać. Natomiast wymagać on będzie wprowadzenia i pilnowania się pewnych zasad.

Przejdźmy do najczęściej występujących problemów utrudniających odchudzanie. I porad jak sobie nimi radzić.

​Brak motywacji

Chyba największą przeszkodą w czasie walki z nadmiernymi kilogramami jesteśmy my sami. To, że nie potrafimy utrzymać pewnych zmian w swoim jadłospisie i codziennym funkcjonowaniu. Ale też motywacja do zrzucenia kilogramów musi być silna. Wygląd to jedno, ale najlepiej zwykle namawiają nas kwestie zdrowotne. Warto dowiedzieć się co może zmotywować do odchudzania. Kiedy zobaczycie co złego może zrobić nadwyżka kilogramów, od razu pojawi się siła i chęci do walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

​Problem z ujarzmieniem głodu

To kolejny bardzo często występująca „przypadłość”. Ciężko byłoby zliczyć ileż to osób przegrało nierówną – wydawać by się mogło – walkę z głodem. Jak więc uniknąć tego problemu – niestety bardzo – skutecznie utrudniającego odchudzanie? Metod jest kilka. Jedną z nich jest regularne jedzenie. Warto też pamiętać o wypełniającym (między innymi oczywiście) żołądek błonniku. Dostarczamy go w pożywieniu, ale coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem są preparaty zawierające go w postaci wysoko stężonej.

Natomiast w zupełności wystarczy pamiętać o kilku ważnych i dobrych źródłach błonnika w diecie. Zalicza się do nich między innymi kiszonki ( i to nie tylko kapustę, czy ogórki), surowe warzywa, rośliny strączkowe i siemię lniane. To ostatnie w ogóle ma wiele ciekawych właściwości. Siemię lniane między innymi zalicza się do domowych sposobów na porost włosów.

Wracając do błonnika – jego zadanie skupia się nie tylko na ujarzmieniu głodu. Wspomaga on prawidłową pracę układu pokarmowego (w tym jelit). To między innymi oznacza lepszą detoksykację organizmu. Ale również przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

​Dieta, która utrudnia skuteczne odchudzanie

O tym można by napisać niejeden elaborat. Jednym z częściej popełnianych błędów jest wybór głodówek. Podobnie sytuacja wygląda z monodietami. Oba te rozwiązania pomagają co najwyżej wizualnie (np. poprzez utratę wody), a potem pojawią spore problemy. Ciężko w tym wypadku mówić o skutecznych odchudzaniu.

Utrudnić zrzucenie kilogramów mogą też niektóre produkty. Tutaj najczęściej wymienia się żywność „light”. Warto też zwrócić uwagę na swój jadłospis pod innym kątem. Każdy z nich jest inny i warto to uwzględnić. Nie korzystać bezrefleksyjnie z jadłospisów umieszczonych w sieci. Musimy przy konstruowaniu jadłospisu wziąć pod uwagę chociażby swój stan zdrowia i czynniki indywidualne (np. rodzaj pracy).

​Brak aktywności

Niby to oczywiste, ale staramy się tego problemu nie widzieć. Trochę przemawia przez nas lenistwo. Trzeba sobie jednak głośno powiedzieć. Jeśli nasza aktywność ogranicza się do zmiany pozycji przed telewizorem czy laptopem, to właśnie jest jeden z tych powodów, które utrudnia nam skuteczne odchudzanie. I żebyśmy się zrozumieli – nie namawiamy Was na maraton czy triathlon.

Po prostu warto wstać, pospacerować, pobiegać lub wyciągnąć zakurzony rower z piwnicy. Istotą skuteczności ruchu będzie regularność. Tylko dzięki temu będziecie mogli uzyskać zadowalające efekty. I nie chodzi jedynie o pozbycie się nadmiaru kilogramów.

Korzyści z regularnej aktywności:

  • Większa wydolność układu sercowo – naczyniowego

  • Poprawa koncentracji i zdolności myślenia

  • Walka z otyłością

  • Wspomaganie układu odpornościowego

  • Poprawa samopoczucia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here