fot. https://pixabay.com/

Wcale nie potrzebujecie skomplikowanych sposobów, aby zadbać o fryzurę. Wystarczy kilka prostych tricków, aby nieco wspomóc porost włosów. Większość składników znajdziecie w kuchni

Skuteczne sposoby na porost włosów

Wszystkie poniżej zaprezentowane przede wszystkim są bezpieczne. Pozbawione skutków ubocznych. Jedynym przeciwwskazaniem byłoby wystąpienie reakcji alergicznej na któryś ze składników. Sposoby na porost włosów charakteryzuje również łatwość ich przygotowania. Co pozwala oszczędzić sporo czasu. Dla wielu osób to na pewno zaleta.

​Zielona herbata

Zaczniemy od tego właśnie produktu. O zielonej herbacie na pewno słyszeliście. Przypisuje się jej wiele właściwości. Chociażby wspomaganie odchudzania. Czy wspomoże włosy? Tutaj zdania są podzielone i trzeba o tym wspomnieć. Zielona herbata wykazuje właściwości antyoksydacyjne. To właśnie daje tyle możliwości jej wykorzystania. Jak ma pomóc w przypadku problemów z fryzurą? Ciepły napar z zielonej herbaty należy wcierać w skórę głowy. Po kilkudziesięciu minutach dokładnie spłukać głowę.

​Olejowanie

To jeden z bardziej „docenianych” i chętnie stosowanych sposobów. Olejowanie pomoże przy zniszczonych włosach. Nawilża, odżywia i regeneruje. Jaki olej wybrać? Można zdecydować się na kokosowy. Często wymienia się też olej rycynowy. W tym wypadku nie powinno się go jednak nakładać bezpośrednio na skórę i włosy. Będzie on je bardzo obciążał. Lepiej wymieszać go z jakimś innym olejem.

​Siemię lniane

W zasadzie możecie ratować włosy „po kosztach” i wybrać właśnie je. Wystarczy łyżkę lub dwie ugotować w niewielkiej ilości wody. Kiedy całość przyjmie konsystencję gluta, możecie zabrać się do nawilżania włosów. To proces bardzo ważny, przede wszystkim dla wyglądu fryzury. Będzie miał też znaczenie dla porostu.

Siemię lniane doskonale nawilża skórę głowy. I właśnie dlatego jest zaliczane do grupy prostych tricków na porost włosów.

​Czarny Kminek

Nie jest to sposób zbyt szeroko znany. Jeśli jednak trochę poszukacie, to traficie na jego amatorów i dwa główne rozwiązania. W jednym przypadku należy zemleć kminek, a następnie dodać go do oliwy z oliwek. Odstawić na parę dni. Po tym czasie można stosować na skórę głowy i włosy. Drugie rozwiązanie wymaga od Was nabycia oleju z czarnego kminku. Przypisuje się mu pozytywny wpływ na skórę. Co istotne, najlepiej ma się on sprawdzać w połączeniu z olejem arganowym.

W jaki sposób to działa ten sposób? Ma on wpływ na zmniejszenie ilości wypadających włosów. Przy okazji pomoże Wam pozbyć się łupieżu. Przypisuje się mu również właściwości chroniące przed zbyt szybkim siwieniem.

​Jajka

Dokładniej rzecz biorąc potrzebujecie żółtka. Białko lepiej stosować na skórę. Na przykład gdy macie problem z jej przetłuszczaniem się. Na porost włosów możecie przygotować maseczkę w której jednym ze składników będzie żółtko. Nie stosujcie jej za często. Oprócz żółtka potrzebujecie jeszcze oliwy z oliwek. To jest wersja podstawowa maseczki. Spotkacie się też z dodawaniem miodu, ale i też i jogurtu. W tym drugim przypadku chodzi przede wszystkim o wspomaganie skóry głowy. Jogurt ją nawilży. A jej nadmierne przesuszenie to jedna z przyczyn nadmiernego wypadania włosów.

Na koniec jeszcze jedna kwestia. Jeśli macie bardzo osłabione i cienkie włosy, to ten sposób powinniście omijać łukiem.

​Cebula

I ostatni, chociaż wcale nie najgorszy sposób. Przede wszystkim jednak banalny w przygotowaniu. Ścieracie cebulę i gotowe. Nic więcej nie potrzeba. Uzyskany sok wcieracie w skórę głowy. Zapachem specjalnie się nie przejmujcie. W miarę szybko się ulotni.

Jeśli jednak nie chcecie zastanawiać się cały czas, czy czuć od Was cebulę, po prostu stosujcie taki sposób, gdy nie musicie nigdzie wychodzić. Co jeszcze można o nim napisać? Ważna jest regularność stosowania. Podobnie jak w przypadku wyżej opisanych. Oczywiście w każdym przypadku ta regularność będzie nosiła inne imię. Cebulę na przykład warto stosować codziennie. Przez jakiś czas oczywiście i obserwować efekty. Jeśli pojawi się coś niepokojącego (podrażnienie i przesuszenie skóry), to znak, że trzeba przerwać kurację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here