fot. https://pixabay.com/

Problemy (przejściowe lub długotrwałe) z fryzury dotyczą wielu ludzi. Po pierwsze warto poznać przyczyny przerzedzenia fryzury. A także rozwiązanie problemów. To między innymi zioła na nadmierne wypadanie włosów. Jakie mają efekty? W jaki sposób je stosować?

Zioła na wypadanie włosów – kiedy stosować?

W sytuacji w której dochodzi do nadmiernego przerzedzenia fryzury. Czyli wtedy, gdy zauważycie zbyt dużą ilość włosów na szczotce i ubraniach, czy podczas kąpieli. Stan fryzury również sporo mówi o potrzebie zastosowania takiego rozwiązania. Przesuszone włosy, rozdwojone końcówki – jeśli jeszcze nie tracicie tych pierwszych w dużych ilościach, to niedługo Was ten problem dopadnie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy. I W takim przypadku również przydadzą się domowe sposoby na fryzurę.

Pokrzywa na wypadanie włosów

To bez wątpienia jedna z najczęściej wymienianych roślin w kontekście ratowania fryzury. To efekt ogromnej ilości krzemionki, jaką zawiera pokrzywa. Pierwiastek ten wzmacnia skórę głowy i włosy. Dzięki temu ogranicza nadmierne przerzedzenie fryzury.

Pokrzywę można stosować na kilka sposobów. Pierwszy z nich to regularne picie naparu z tej rośliny. Dla lepszych efektów miesza się ją ze skrzypem. O tym ostatnim za chwilę. Z pokrzywy można też przygotować płukankę. Wykorzystywać podczas mycia włosów. Pokrzywę można w końcu wykorzystać jako wcierkę w skórę głowy.

Skrzyp na porost włosów

Skoro jest pokrzywa musi być i ta roślina. Jak zostało wspomniane oba te zioła najlepiej działają razem. Skrzyp również zawiera krzem. Jest to zioło nie tyle na nadmierne wypadanie włosów, co bardziej na wspomaganie porostu nowych.

Podobnie jak w przypadku pokrzywy można je stosować na kilka sposobów. Płukanka, napar i wcierka. Jedna, bardzo ważna sprawa. W przypadku picia skrzypu. Regularne stosowanie to podstawa uzyskania efektów. Natomiast jednorazowa kuracja nie powinna trwać dłużej niż 3 miesiące. Obostrzenie to dotyczy również pokrzywy.

Tatarak na wzmocnienie

Jeśli do tej pory mało interesowaliście się ziołami na nadmierne wypadanie włosów to tatarak może byś zaskoczeniem. W zasadzie ciężko tak bez zastanowienia wymienić jego właściwości. A wbrew pozorom roślina trochę ich ma. Po pierwsze ma działanie napotne. Dlatego jest świetny domowym sposobem na przeziębienie.

Łagodzi on również bóle kostne. Wspiera pracę żołądka. A jak pomaga fryzurze? Tatarak hamuje wypadanie włosów. Po drugie wzmacnia je. To między innymi pozwala uniknąć przerzedzenia fryzury wynikających z działań mechanicznym (wiązani włosów, ich pociąganie itp.)

Lucerna na połysk

Roślina ta ma bezpośredni wpływ na wygląd fryzury. Lucerna zawiera w sobie witaminy i pierwiastki, które korzystnie wpływają na stan włosów. Dzięki nim można również w znacznym stopniu ograniczyć ich nadmierne wypadanie. Lucernę można znaleźć w preparatach na porost włosów. Można również wyhodować sobie kiełki. Pod taką postacią witaminy i pierwiastki zawarte w lucernie będą się jeszcze lepiej przyswajać.

Łopian

Kolejne zioło na nadmierne wypadanie włosów na które warto zwrócić uwagę. Łopian większy – bo taka jest pełna nazwa tej rośliny – porasta różne części świata (Syberię, Himalaje itd.). W Polsce jest on pospolity. Ale już o właściwościach łopianu nie każdy słyszał. Wynikają one z dużej ilości soli mineralnych, witamin i garbników.

Surowcem zielarskim są korzenie. Wytwarza się z nich olejek łopianowy. Polecany jest on między innymi przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Olejek ten wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe. Łopian jest wykorzystywany przy problemach żołądkowych. I przy zaburzeniach przemiany materii. W pewnym stopniu może być pomocny przy odchudzaniu.

W jaki sposób łopian wpływa na stan włosów? Po pierwsze pozwala pozbyć się łupieżu. Ten ostatni rozwijający się w sposób niekontrolowany, a przede wszystkim nieleczony, może prowadzić do nadmiernego wypadania włosów. W tym celu stosuje się odwar z korzenia łopianu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here