fot. https://pixabay.com/

Temat ten to chyba jednej z częściej poruszanych na forach, gdzie pojawia się kwestia pielęgnacji włosów. Różne pytania padają, a odpowiedzi na nie często są niekoniecznie zgodne z prawdą. Jak naprawdę przyspieszyć porost włosów? Przydadzą się poniższe wskazówki.

Przyspieszenie porostu włosów – istotne szczegóły

To właśnie one mogą sprawić, że cały proces zakończy się powodzeniem, lub przegraną. Na takie szczegóły bardzo często nie zwracamy uwagi. Trzeba mieć świadomość, że skóra głowy i mieszki włosowe są podatne na wiele czynników. Pozornie nieistotne zmiany mogą spowodować na przykład nadmierne wypadanie włosów.

Po pierwsze należy pamiętać o tym, aby unikać zbyt drastycznych zmian temperatury. To co dobre jest dla naszego organizmu ( na przykład na przemian zimny i gorący prysznic pobudza naszą skórę, pomaga w walce z cellulitem), niekoniecznie jest dobre dla włosów. Nie lubią one ani zbyt gorącego powietrza, ani zbyt zimnego. Najlepiej by było po prostu ciepłe. Stąd też idealnym rozwiązaniem jest ograniczenie zbyt częstego stosowania lokówek, prostownic, jak i suszarek. Oczywiście nie należy przesadzać i w drugą stronę. Kiedy raz na jakiś czas użyjecie wyżej wymienionych to nic się fryzurz nie stanie. Natomiast faktem jestem, że są one jedną z przyczyn wypadania włosów u kobiet.

Dieta przyspieszająca porost

Dieta to kolejny aspekt kuracji na wzrost włosów. Im zdrowszy nasz jadłospis tym lepiej dla naszych włosów, paznokci, skóry i całego w zasadzie organizmu. Po pierwsze należy z menu wyłączyć produkty, które szkodzą temu ostatniemu. W tym kontekście najczęściej wymienia się tłuste i ciężkostrawne jedzenie i fast food. Powinno się też zrezygnować z wszelkich produktów wysoko przetworzonych (mamy tutaj na myśli między innymi zupki w pięć minut).

Zamiast tego w menu powinno pojawić się więcej warzyw, drobiu, ryb, kasz i jedzenia z pełnego przemiału. Tak skonstruowany jadłospis ma ogólnie pozytywny wpływ na cały organizm.

Co pomoże przyspieszyć porost włosów:

  • Zioła na porost włosów

  • Domowe sposoby (wcierki, maseczki itd.)

  • Ograniczenie stylizacji fryzury

  • Obecność siarki, cynku i krzemu w diecie

  • Witaminy: C i grupa B

Dbajcie o włosy. I nie chodzi tutaj tylko o używanie konkretnych preparatów, bo o tym poniżej. Niezmiernie ważne jest regularnie podcinane fryzury. Nie można dopuścić do tego, aby włosy się rozdwajały i łamały.

Kuracja na przyśpieszanie porostu włosów

To temat rzeka. Ciężko w jednym miejscu zawrzeć wszystko co takiej kuracji potrzeba. Z jednej strony istotne są wspomniane powyżej rady, a z drugiej konkretne preparaty przeznaczone do pielęgnacji fryzury. Tu też ważne jest rozróżnienie na to co możemy kupić w drogeriach, czy aptekach i na to co sami przygotujemy w zaciszu domowym z tego co znajdziemy (czasem niemal dosłownie) w lodówce.

Nie pomożemy Wam w kwestii wyboru konkretnego preparatu, bo tak naprawdę każdemu pasować będzie co innego. Jedyne co można podsunąć to kwestia dotycząca składu takich produktów. Jeśli stoicie przed półką z szamponami, odżywkami itd. to wybierajcie te, które mają naturalny skład, albo jak najwięcej takich składników. Chemia niszczy włosy.

I to właśnie z tego też powodu w zasadzie wszystkie domowe kuracje opierają się o naturalne składniki z nielicznymi wyjątkami. Przepisów na domowe maseczki znajdziecie w sieci mnóstwo. Nie ma sensu wypróbowywać wszystkich, bo to do niczego nie prowadzi. Najlepiej skupić się się na kilku (2-3) z nich. Oczywiście tych, które w Waszym przypadku zadziałają. Do najpopularniejszych zalicza się siemię lniane, wcierki z ziół (pokrzywa, skrzyp) i nasiona kozieradki. Zwłaszcza te ostatnie są popularne wśród osób w naturalny sposób wspierających porost włosów.

Tytułem podsumowania – nie jest łatwo dbać o włosy, ograniczyć ich wypadanie, a jednocześnie przyspieszyć ich rośnięcie. Wymaga to od Was zaangażowania i pewnych kosztów. A przede wszystkim wiedzy. Jakich składników należy unikać? Czego pod żadnym pozorem nie można robić włosom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here