fot. https://pixabay.com/pl/

Cieszą się one ogromną popularnością, chociaż niektóre są drogie. Jaki jest wybór, jeśli chodzi o zabiegi odmładzające? Na które z nich warto się zdecydować już po trzydziestym roku życia? Na te i inne pytanie znajdziecie poniżej.

Jakie znamy zabiegi odmładzające?

Większość z nich skupia się na najbardziej reprezentatywnej części naszego ciała, czyli twarzy. Zabiegi odmładzające są coraz bardziej zaawansowane. Między innymi dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Szukając zabiegu dla siebie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Większość obecnie stosowanych rozwiązań odmładzających nie ma szkodliwych skutków ubocznych.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej:

  • Kwas hialuronowy

  • Laser frakcyjny

  • Toksyna botulinowa

  • Lifting nićmi

  • Frakcyjna RF mikroigłowa

Nazwy te nie brzmią zbyt przyjemnie, ale większość zabiegów jest prawie bezbolesnych. Różnią się one między sobą ceną, sposobem wykonania i trwałością. Natomiast trzeba się przygotować na wydaniu co najmniej kilkuset złotych.

Zabieg odmładzający kwasem hialuronowym

Zajmiemy się teraz opisem poszczególnych odmładzających sposobów. Na początek jeden z najczęściej wykorzystywanych preparatów w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy poprawia między innymi wygląd ust, wypełnia zmarszczki i przywraca tkankom objętość. Efekty zastosowania tego zabiegu widoczne są właściwie od razu. Jest on też bezpieczny.

Laser frakcyjny

W gabinetach medycyny estetycznej zabiegi z jego użyciem można znaleźć pod różnymi nazwami. W jaki sposób laser frakcyjny pomaga urodzie? W największym skrócie jego działanie polega przede wszystkim kontrolowaniu uszkodzonych części skóry. T ostatnia zostaje podgrzana przy pomocy lasera frakcyjnego, co wymusza przyspieszenie procesu regeneracji. Bezpośrednim rezultatem jest pobudzenie kolagenu i przywrócenie skórze młodego wyglądu.

Toksyna botulinowa

To jeden z zabiegów, który przez lata dorobił się sporej dawki negatywnego PR-u. Też warto powiedzieć, że tak naprawdę od niego zaczęła się medycyna estetyczna. Toksyna jest trucizną w części skóry. Zazwyczaj to powieki i czoło. Celem takiego zabiegu jest między innymi wypełnianie zmarszczek i pozbycie się kurzych łapek wokół oczu.

Lifting nićmi

To z kolei zabieg odmładzający, który największą popularność miał parę lat temu. Przedstawiano ją jako alternatywę dla osób negatywnie nastawionych do chirurgicznego liftingu. To zabieg odmładzający o niewielkim stopniu ingerencji. Lifting nićmi tworzy jakby rusztowanie, które pozwala tkankom utrzymywać się i unosić je. To z kolei ma znaczenie przy ich regeneracji i w konsekwencji odmłodzeniu. Lifting nićmi jest również wykorzystywany jako sposób do korekty wyglądu (np. kształtu kości policzkowych).

Frakcyjna RF mikroigłowa

Ten zabieg odmładzający często jest pokazywany jako alternatywa do opisanego wyżej lasera. Określany jest też mianem termoliftingu. Jest on polecany między innymi jako sposób na usunięcie blizn powstałych po trądziku. Wykorzystuje się go też do usuwania zmarszczek, rozstępów i przebarwień. Zabieg ten polega na nakłuwaniu skóry mikro igłami i jednocześnie ogrzewaniu (przy pomocy promieniowania elektromagnetycznego.

Jakie zabiegi odmładzające po trzydziestce?

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet będących u progu trzeciej dekady życia. W gruncie rzeczy odpowiedź na nie jest uzależniona od czynników indywidualnych. Mamy tutaj na myśli między innymi rodzaj cery, dotychczasowy sposób jej pielęgnacji i styl życia. Każdy z wymienionych czynników ma ogromny wpływ na wygląd skóry.

Zanim zdecydujecie się na konkretny zabieg medycyny estetycznej możecie same sobie pomóc. Po pierwsze preparaty do pielęgnacji zawierające silne antyoksydanty (witaminy C i E), kolagen i wspominany wyżej kwas hialuronowy.

Zmiana trybu życia i diety bardzo wydatnie pomoże po 30 roku życia. I oczywiście odpowiednia pielęgnacja skóry. Nie mamy tutaj myśli jedynie stosowanie opisanych wyżej kremów. Istnieje masa domowych sposobów, które pozwolą opóźnić proces starzenia się skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here