fot. https://pixabay.com/

Siwe włosy kojarzą się przede wszystkim z osobami dojrzałymi. Ale coraz więcej młodszych osób narzeka na na ten problem. Siwe włosy sprawiają, że osoby te wyglądają na starsze, niż są w rzeczywistości. W związku z tym wszyscy z tym problemem szukają sposobów na pokonanie siwizny. Jakie metody warto zastosować?

Naturalne sposoby na siwiznę

Z naturalnych metod na siwienie dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie mocy oleju kokosowego. Jak się okazuje – olej bardzo pozytywnie wpływa na stan kosmyków – nawilża je i wspomaga zwalczanie infekcji. Co więcej – olej w połączeniu z sokiem wyciśniętym z cytryny pozwala zahamować siwiznę. Wystarczy wymieszać 3 łyżki soku cytrynowego i 100 g oleju, a następnie dokładnie wmasować w skórę głowy. Po upływie 60 minut trzeba włosy umyć szamponem. Taki naturalny specyfik trzeba stosować systematycznie i to przez dłuższy okres, by faktycznie przywrócić naturalny koloryt kosmyków.

Olej kokosowy można wymieszać również z kurkumą. Do mikstury warto wykorzystać świeże liście kurkumy. Taką mieszankę trzeba stosować regularnie, by uzyskać dobre efekty.

Inną naturalną metodą na siwienie jest rozmaryn i szałwia. By przyrządzić miksturę trzeba przygotować pół szklanki suszonej szałwii i rozmarynu, a następnie gotować je w 500 ml wody przez 10 minut. Potem trzeba płyn pozostawić pod przykryciem na około 3 godziny. Po upływie tego czasu wystarczy miksturę przecedzić i polać nią kosmyki. Na koniec trzeba pozostawić włosy do wyschnięcia, a potem umyć je delikatnym preparatem kosmetycznym.

Indyjski agrest to kolejny sposób, by przywrócić naturalny kolor swym włosom. Wystarczy przygotować łyżkę oleju z agrestu indyjskiego (do kupienia w sklepie zielarskim) i wymieszać go z sokiem wyciśniętym z jednej cytryny. Taki naturalny specyfik trzeba położyć na czuprynę i delikatnie go wmasować. Pozostawić na noc, a z samego rana umyć włosy łagodnym szamponem. Miksturę wystarczy stosować raz, dwa razy w tygodniu, by włosy nabrały połysku i zaczęły nabierać dawnego, naturalnego kolorytu.

Dieta na siwiznę

Jak wiadomo – przedwczesne siwienie jest bardzo często wynikiem niewłaściwej diety i nadmiaru stresu. Dlatego warto lepiej przyjrzeć się swemu menu i jeśli w nim brakuje witamin: A, z grupy B oraz minerałów – szczególnie miedzi, to należy te braki uzupełnić. Trzeba zjadać jak najczęściej marchew, fasolę, szpinak, rzepę, orzechy oraz mięso. Cenne dla zdrowych włosów jest również pieczywo pełnoziarniste. I koniecznie trzeba pamiętać o siarce. Zawiera ona aminokwasy budujące włosy.

Ale oprócz diety, warto ze swego życia wyeliminować stres, ponieważ one również ma niekorzystny wpływ na kondycję włosów, jak również na przedwczesne siwienie. Ten aspekt walki o piękną fryzurę jest odrębnym polem zmagań. Stres bowiem – po pierwsze – może być wywołany przez wiele czynników. To nie tylko praca, czy studia. Nie w każdym przypadku dany czynnik spowoduje tak samą reakcję organizmu.

Kolejną kwestią w zwalczaniu stresu są zmiany w jadłospisie. Dobra informacja jest taka, że wprowadzając wyżej opisane produkty nie tylko chronicie się przed siwieniem. Zawierają one witaminy i pierwiastki istotne w kontekście walki ze stresem.

Wsparcie apteczno-kosmetyczne

Przedwczesną siwiznę można skutecznie powstrzymać, stosując odpowiednie preparaty. Stosowanie zwykłych farb koloryzujących nie jest najlepszym rozwiązaniem. Odrosty pojawiają się dość szybko, co oznacza systematyczne farbowanie. To zaś może negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. Są też specjalne farby. Faktem jest, że pomagają one jedynie czasowo. Przykrywają problem.

Można również „ukłonić się” w stronę specjalnych „odsiwiaczy” w formie tabletek. Podobnie jak w przypadku innego częstego problemu – łysienia androgenowegotak i tutaj sporo jest rozwiązań, którym daleko do skuteczności. Natomiast nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić aptekę stacjonarną lub internetową i poszukać sposobów.

Istnieje jeszcze jedno – pewne rozwiązanie. To zaakceptowanie swojej siwizny. Czasem dodaje ona uroku, a na pewno powagi. To też zgoda na nieuniknione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here