fot. https://pixabay.com/

Każdy chce mieć zadbane włosy. By utrzymać czuprynę w dobrym stanie, trzeba odpowiednio dbać o swoje włosy Problem w tym, że nie istnieje żaden uniwersalny preparat, który zadbałby o każdy rodzaj włosów kompleksowo. Warto poznać swój typ fryzury Zatem jak pielęgnować włosy, by były lśniące i wyglądały zdrowo?

Pielęgnacja włosów normalnych

Włosy normalne są bezproblemowe i raczej nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie oznacza to jednak, że o takie kosmetyki wcale nie trzeba dbać. Bowiem, jak się okazuje – całkowity brak należytej pielęgnacji włosów normalnych może skutkować pogorszeniem się ich stanu. Dlatego warto stosować takie produkty, które pozwolą chronić fryzurę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych takich, jak promienie słoneczne, czy wiatr.

Do mycia włosów normalnych powinno się stosować delikatne kosmetyki, które pozwolą utrzymać naturalną wilgotność włosów. Najlepiej korzystać z szamponów zawierających cenne witaminy oraz ekstrakt z alg morskich. Z kolei, by zachować blask włosów normalnych, najlepiej jest używać szamponów na bazie prowitaminy B5. Warto również skorzystać z odżywek, które powinny być nakładane na same końcówki. Tego rodzaju kosmetyki utrzymają odpowiedni poziom nawilżenia, a także zapobiegną nadmiernemu wysuszeniu; niektóre mogą ułatwiać rozczesywanie.

Włosy przetłuszczające się – jak chronić?

Włosy przetłuszczające mogą stwarzać problemy przy codziennej pielęgnacji. Jak wiadomo – włosy tego rodzaju bardzo szybko tracą świeżość i witalność. Co więcej – mają dość nieestetyczny wygląd i może się na nich pojawiać łupież. By zachować włosy przetłuszczające się w dobrej kondycji, warto często je myć, gdyż dzięki temu będzie możliwe oczyszczanie ich z nadmiernych ilości łoju. Co więcej – w codziennej pielęgnacji włosów powinny się przydać kosmetyki stworzone specjalne dla tego rodzaju kosmyków, a także szampony przeznaczone do stosowania przy łojotoku. Warto korzystać z szamponów wykazujących działanie przeciwbakteryjne, łagodzące podrażnienia oraz działających antyseptycznie.  Jeśli zaś dodatkowym problemem przy włosach przetłuszczających jest łupież, to w takim wypadku warto sięgnąć po dobry szampon przeciwłupieżowy. Trzeba go stosować regularnie przez kilka tygodni, by uwolnić się od problemu.

Włosy suche

Włosy nadmiernie przesuszone są również kłopotliwe. Nie dość, że są szorstkie w dotyku, nie mają połysku, to jeszcze na dodatek elektryzują się i nie chcą się dobrze układać.  Podstawą  pielęgnacji włosów nadmiernie przesuszonych są przede wszystkim kosmetyki, pozwalające uzupełnić niedobór sebum. W związku z tym warto sięgać po szampony, które są przeznaczone ściśle do stosowania przy włosach suchych, bądź bardzo zniszczonych. Można również uzupełnić pielęgnację, stosując specjalne maski oraz odżywki. Warto skorzystać z szamponów i odżywek o właściwościach regenerujących i nawilżających.

Włosy cienkie

Pielęgnacja cienkich włosów opiera się głównie na wzmocnieniu kosmyków. Warto zatem skorzystać z lżejszych kosmetyków – szamponów i odżywek przeznaczonych do pielęgnacji cienkich włosów. Należy bezwzględnie zrezygnować z żeli i odżywek, które dodatkowo jeszcze obciążają włosy, co z kolei nie wygląda zbyt estetycznie przy włosach cienkich.

Profesjonalne kosmetyki i domowe sposoby

Wybierając szampony i odżywki z drogerii mamy zdecydowanie większe szanse na to, że nasze włosy będą utrzymane w dobrej kondycji. Ale warto w tym kontekście zauważyć, że bardzo ważną sprawą jest wiedza o poszczególnych składnikach. Dzięki temu uniknięcie takich, które mogą zaszkodzić Waszym włosom.

Odrębną kwestię stanowią domowe sposoby. Ich przygotowanie nie nastręcza żadnych problemów. Można je bez problemu zrobić w domowym zaciszu. Oczywiście w tym wypadku również istotna jest wiedza na temat produktów, których się w nich używa. Bo nie wszystkie sprawdzają się w przypadku każdego typu włosów. Tak jest chociażby z żółtkiem jajka. To świetny sposób na nawilżenie fryzury i skóry głowy. Nie należy go jednak stosować w przypadku cienkich włosów. Zbytni je obciąży. Efektem będzie nadmierne wypadanie włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here