doktor

Organizm dziecka nieustannie jest narażony na działanie szeregu patogenów chorobotwórczych, z którymi musi walczyć układ odpornościowy. Nie jest on jeszcze jednak rozwinięty w takim stopniu jak u dorosłego człowieka, dlatego też maluchom zdarza się chorować znacznie częściej i to niezależnie od pory czy dnia tygodnia. W awaryjnych sytuacjach warto skorzystać z konsultacji lekarskiej i recepty dla dzieci przez internet.

Recepta dla dziecka online, czyli szybka pomoc w nagłych przypadkach

Nie jest tajemnicą, że dzieci wykazują pierwsze objawy choroby w dość niespodziewany sposób. Początkowo może zacząć się od sporadycznego kasłania lub kichania, jednak infekcja z czasem może przybierać na sile. Gorączka, silny ból gardła, osłabienie organizmu czy zapalenie ucha to tylko niektóre objawy, które stanowią podstawę do zasięgnięcia opinii specjalisty. W takich sytuacjach należy reagować natychmiastowo i umówić się na wizytę u pediatry. O ile nie jest to problem w dni robocze, o tyle sprawa mocno komplikuje się w weekendy i święta, a także w nocy.

W takich przypadkach warto skorzystać z konsultacji pediatrycznych działających 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Konsultacja z doktorem online pozwala zapewnić szybką pomoc chorym dzieciom, gdy nie ma możliwości skorzystania z wizyty w poradni. Wystarczy wypełnić ankietę, która jest podstawą dla przeprowadzenia pełnego wywiadu medycznego. Następnie należy opłacić zamówienie, a następnie jeśli stan małego pacjenta będzie tego wymagać otrzymamy – receptę dla dziecka.

Recepta dla dziecka przez internet, jakie są jej zalety?

Korzystanie z recept elektronicznych to duże udogodnienie dla wielu pacjentów. Jedną z ich największych zalet jest to, że jest zawsze czytelna. Nie istnieje ryzyko podania przez farmaceutę niewłaściwego leku lub zgubienia papierowego druku. Dużym plusem jest również możliwość zrealizowania dokumentu w każdej aptece w kraju, a w przypadku e-recepty zbiorczej poszczególne medykamenty można wykupić w kilku różnych miejscach. Warto również pamiętać o tym, że receptę elektroniczną można otrzymać bez osobistej wizyty w ośrodku zdrowia – wystarczy teleporada.

E-recepta, jak to działa? Czy mogę dzięki temu wykupić leki?

E-recepta to nic innego jak elektroniczna wersja tradycyjnego, papierowego dokumentu wystawianego przez lekarza pierwszego kontaktu lub specjalistę. Upoważnia ona do wykupienia leku i składa się z czterocyfrowego kodu. Można go otrzymać za pośrednictwem SMS-a lub e-maila, jednak w przypadku osób starszych wciąż można skorzystać z możliwości ręcznego wpisania kodu na kartkę, który wystarczy podać w aptece.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here