Przeszczep włosów FUE

Choć łysienie najczęściej dotyczy panów, to trzeba wiedzieć, że problem ten dotyczy również kobiet. Jak można się domyślić, dla nikogo nie jest to sytuacja komfortowa. Nie może zatem dziwić, że osoby tracące włosy szukają skutecznych sposobów na to, jak sobie z tym poradzić. Jednym z takich sposobów jest przeszczep włosów metodą FUE. Na czym ta metoda polega i dlaczego warto z niej skorzystać?

Czym jest metoda FUE?

Dziś stosuje się różne metody przeszczepu włosów. Jedak wśród nich największą popularnością cieszy się zdecydowanie metoda FUE. Wynika to z jej wysokiej skuteczności. Polega ona na pobraniu pojedynczych grup mieszków włosowych z okolicy dawczej i na ich przeszczepieniu w okolicę biorczą. Co ważne, każdy meszek włosowy jest dokładnie analizowany pod kątem swojej przydatności. Dzięki temu unika się ryzyka przeszczepu uszkodzonych włosów. W ramach metody FUE dochodzi także do przeniesienia komórek macierzystych, które odpowiedzialne są za wzrost włosów. Przeszczep włosów FUE zaleca się przede wszystkim w przypadku łysienia androgenowego, pourazowego oraz w przypadku łysienia powstałego w wyniku poparzenia skóry głowy.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Zabieg metodą FUE polega na przeniesieniu całych mieszków włosowych z okolicy dawczej na wybraną okolicę biorczą. Okolicę dawczą stanowić mogą różne części ciała. Mowa tu choćby o torsie, brodzie czy okolicy łonowej. W celu pobrania mieszków włosowych wykorzystuje się specjalne sztance metalowe, które pozwalają na ich pobranie w bardzo precyzyjny sposób. Następnie pobrane mieszki włosowe poddawane są dokładnej analizie. Wszystko po to, aby z przeszczepu wykluczyć włosy uszkodzone. W trakcie jednego zabiegu metodą FTU pobiera się i wszczepia ok. 3000 mieszków włosowych. Sam zabieg trwa od 2 do 4 godzin.

Jakie zalety ma metoda FTU?

Jak wspomniano, przeszczep włosów FTU cieszy się dużą popularnością. Wynika to z bardzo dużej skuteczności tej metody. Jednak to nie jedyne zalety. Nie bez znaczenia jest fakt, że jest to również metoda bardzo bezpieczna. W przeciwieństwie do innych metod, w których pobiera się większe partie skóry, przeszczep włosów FTU polega na pobraniu pojedynczych mieszków. Jest to o wiele bezpieczniejsze. Po zabiegu FTU na skórze nie powstają także żadne blizny. Nie można zapomnieć także o tym, że uzyskane tą metodą efekty są długotrwałe. Wszystko to sprawia, że to właśnie przeszczep włosów metodą FTU jest dziś uznawany za najskuteczniejszy, a tym samym tak powszechnie stosowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here