Odgrzybianie organizmu

Jeśli cierpimy na jakąkolwiek infekcję wewnętrzną, to odgrzybianie organizmu jest sprawą pierwszorzędna i kluczową. Grzybica ogólnoustrojowa związana jest z wystąpieniem w organizmie drożdżaków Candida. Choroba jest bardzo podstępna i bezwzględnie należy zacząć jak najszybsze leczenie. Co warto wiedzieć o odgrzybianiu organizmu? Podpowiadamy.  

Skąd bierze się grzybica ogólnoustrojowa? 

Za grzybicę ogólnoustrojową odpowiadają drożdżaki Candida, które są częścią flory bakteryjnej jelita grubego. Ten rodzaj grzyba odgrywa wiele pozytywnych funkcji w naszym organizmie, między innymi odżywia się niestrawionymi resztkami jedzenia oraz wydala toksyny pochodzące z procesów przemiany materii. Niestety, w momencie, gdy dochodzi do zachwiania równowagi mikroflory, drożdżaki zaczynają się namnażać, produkując mykotoksyny, które powodują schorzenia ogólnoustrojowe.

Do zachwiania równowagi może dojść między innymi przez złą dietę, która jest uboga w błonnik, a obfita w cukry. Jednym z powodów, który warunkuje namnażanie się drożdżaków, jest również długa antybiotykoterapia, podczas której nie były stosowane leki osłonowe. Na rozwój choroby ma wpływ długo utrzymujący się stres. W przypadku takiego stanu podnosi się w naszym organizmie kortyzol, który warunkuje poziom cukru we krwi.

Choroba na samym początku daje takie objawy jak nudności, bóle brzucha, zaparcia oraz nieprzyjemny zapach z ust. Bardzo ważne jest to, aby rozwój drożdżaków został odkryty jak najszybciej, bo w przeciwnym razie grzyby dostaną się do krwioobiegu, a to z kolegi może skutkować przeniesieniem na inne narządy.

Czym jest odgrzybianie organizmu?

Odgrzybienie organizmu jest procedurą niezbędną. W pierwszej kolejności powinniśmy udać się do specjalisty, który zdecyduje o odpowiedniej farmakoterapii. Warto zdecydować się również na dodatki, które pomogą nam w walce o zdrowie. Należą do nich między innymi produkty ziołowe oraz naturalne suplementy diety, produkowane ze specjalnych produktów. Należą do nich między innymi olejek z oregano, kwas kaprylowy, kurkuma, czosnek oraz np. herbaty składające się z kilku składników.

Warto mieć świadomość tego, że zagrzybiony organizm nie daje sygnałów, tylko i wyłącznie ze strony układu pokarmowego, ale również powoduje obniżoną odporność, senność oraz zmęczenie. Gdy zauważymy jakiekolwiek niepokojące objawy, należy udać się do lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here