Napoje roślinne – dlaczego warto?

0
709

Pewnie wiesz, że dieta składająca się w dużej mierze z warzyw jest nie tylko najzdrowsza, ale także smaczna i lekka? Warzywa wpływają pozytywnie nie tylko na naszą odporność, mogą mieć działanie przeciwnowotworowe, ale również dodają sił witalnych i sprzyjają regeneracji. A jak działają napoje roślinne i dlaczego warto na stałe umieścić je w swoim codziennym jadłospisie?

Moc prosto z natury! Tym określeniem najczęściej opisujemy dobroczynne działanie warzyw i owoców. Rośliny są przecież szczególnie ważnym składnikiem diety każdej z osób. Oczyszczają organizm, regenerują, umożliwiają koncentrację, wzmacniają narządy i wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. O mocy roślin rozpisywano się już w starożytnych kulturach, a dziś wiadomo, że bez nich, nasza dieta jest po prostu niepełna. 

Nic dziwnego, że w codziennych daniach staramy się komponować różne składniki żywieniowe, a warzywa powinny być elementem praktycznie każdego posiłku. A czy wiesz, że to napoje roślinne są jednym z najcenniejszych źródeł witamin?

Napoje roślinne, jako świetna alternatywa dla mleka pochodzenia krowiego!

Pewnie nieraz słyszałaś/eś o napoju sojowym, migdałowym, czy kokosowym? Jeśli tak to nadszedł czas, by wypróbować ich właściwości i pysznego smaku na własnej skórze. 

Wspomniane napoje roślinne nie powinniśmy nazywać jednak mlekiem dlaczego? Zgodnie z unijnymi przepisami tym określeniem można bowiem oznaczać produkty wyłącznie pochodzenia zwierzęcego. Napoje roślinne niech zatem zostaną pod swoją właściwą nomenklaturą, a z ich właściwości warto korzystać ponieważ?

Isola BIO

Produkcja napojów roślinnych rozwija się bardzo prężnie, a asortyment stale się powiększa. To widać, patrząc na półki sklepowe najbardziej znanych marketów, ale w szczególności, gdy zobaczymy kategorię napojów tego typu w specjalnych sklepach ze zdrową żywnością. Sama marka Isola BIO ma ich całkiem sporo, a warto podkreślić, że każdy z takich napojów będzie świetną alternatywą dla tych osób, które są uczulone na mleko krowie. Napoje roślinne nie zawierają laktozy, która jest jednym z najpowszechniejszych alergenów i składnikiem mleka krowiego.

Laktoza potrafi wywołać niemałe spustoszenie w naszym układzie pokarmowym. Przekonało się o tym wiele osób z nadwrażliwością na ten składnik mleka. 

Jakie napoje roślinne mamy najczęściej do wyboru?

Rodzajów jest wiele, ale najpowszechniejszym będzie chyba napój sojowy, który zawiera kwas foliowy, potas, czy witaminę B12. Producenci często wzbogacają mleko sojowe o wapń oraz witaminy D i K.

Napój sojowy można tak samo, jak klasyczne mleko dodawać do kawy, owsianki i innych pysznych składników naszej codziennej diety.

Innym znanym produktem będzie napój ryżowy, który uznawany jest za niskotłuszczowy, bezlaktozowy zamiennik mleka krowiego bogaty w błonnik, witaminy z grupy B, witaminę E, magnez, cynk, selen, potas, czy sód.

Napój ryżowy także sprawdza się w roli alternatywy dla mleka krowiego, ale także dla osób, które borykają się z bólami żołądka. Skład tego napoju roślinnego pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia

Jeszcze innym znanym napojem będzie ten o składzie z kokosem. Napój pozyskuje się z miąższu kokosowego i ma biały, mleczny kolor oraz kremową konsystencję. 

W składzie napoju kokosowego znajdziemy:

 • nienasycone kwasy tłuszczowe
 • białko
 • węglowodany
 • błonnik
 • witaminę C
 • witaminy z grupy B
 • cynk
 • magnez
 • potas
 • wapń
 • żelazo

Prawda, że sporo? Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że napój kokosowy zyskuje naprawdę sporą popularność, a sięgają po niego osoby walczące o uzyskanie zdrowej, sportowej sylwetki, czy mające kłopoty z wysokim ciśnieniem krwi.

  Napoje roślinne to dobry wybór nie tylko dla wegetarian. Wręcz przeciwnie powinny być one składnikiem diety każdej z osób, która chce żyć zdrowo i wyglądać dobrze. A Ty, po jaki napój roślinny sięgniesz już dziś? Zobacz ofertę marki Isola BIO, która specjalizuje się w przygotowaniu właśnie takich, pysznych napojów. 

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here