lekarz online

Trudno przecenić zalety płynące z możliwości posiadania e-recepty. Jest to bardzo wygodna i bezpieczna forma posiadania recepty. Można ją uzyskać już podczas samej wizyty online lub kilka minut po takiej konsultacji.

Jak działa elektroniczna recepta?

E-receptę możemy otrzymać w formie elektronicznej, jak i papierowej. Cała ta procedura jest banalnie prosta w realizacji. Odbiór leków z apteki wygląda tak samo, jak do tej pory, ale z tą różnicą, że podczas wizyty w aptece musimy podać tylko 4 cyfrowy kod, który wcześniej otrzymaliśmy poprzez sms lub e-mail.

Taka recepta zawiera oczywiście nasze dane osobowe oraz lek przepisany przez lekarza. I tutaj pojawia się pierwsza bardzo ważna zaleta. Tym razem receptę odczyta każdy, nie będzie już problemów z przeczytaniem lekarskiego pisma, co niejednokrotnie przyprawiało o ból głowy. Na internetowym koncie pacjenta możemy odczytać np. kiedy zwiększona została dawka leku.

Recepta przez internet to bardzo wygodna i komfortowa forma recepty. Łatwość użycia, sprawdzenia, bezpieczeństwo przed zgubieniem lub złym odczytem druku to fantastyczne zalety. Szybkość realizacji oraz wyjątkowo poręczne otrzymywanie powiadomień to kolejny plus e-recepty.

Przy refundacji leku informacja kierowana jest do Narodowego Funduszu zdrowia. Ten sposób wizyt lekarskich to oszczędność czasu i zniwelowanie tak zwanej pracy papierkowej.

Oto co zawiera taka karta elektroniczna:

– jaki lek został przypisany pacjentowi
– w jaki sposób został opisany sposób dawkowania leku przez pacjenta
– który lekarz wybrał dla nas dany lek

Dodatkową informacją na e-recepcie jest cena podanego leku.

Gdzie zatem można zarejestrować taką wizytę online i dostać receptę w formie elektronicznej? Z pomocą przychodzi strona internetowa konsultacja medyczna online na e-lekarz24h.pl i tutaj możemy umówić wizytę w dogodny dla nas dzień i godzinę. Wystarczy wypełnić formularz, wyszukać interesującego nas lekarza i w wyznaczonym terminie czekać na informację.

Wiemy już jak działa elektroniczna recepta. W wygodny sposób dostaniemy kod 4 cyfrowy, który podamy następnie w aptece. Taki kod dostaniemy wcześniej w formie smsa lub drogą e-mail, a informację na temat dawki przepisanej przez lekarza zawsze znajdziemy w dowolnym momencie w bazie danych Internetowego Konta Pacjenta. Mamy pewność i bezpieczeństwo, że nigdy taka recepta nam nie zaginie, ani nie będzie problemów podczas odczytywania jej w aptece. To niewątpliwie ogromne zalety e-recepty w codziennym wirze obowiązków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here