Jak przechowywać kolekcjonerskie ziarenka

Marihuana owiana jest wieloma legendami i z całą pewnością należy do tych roślin, które budzą największe kontrowersje. Wiele osób zaczyna jednak podchodzić do niej jak do potencjalnego ciekawego zbioru, składającego się z unikatowych ziarenek. Jeśli więc i ty chciałbyś się zajmować taką kolekcją, warto, abyś najpierw dowiedział się, jakie warunki musisz przygotować w swoim domu.

Nasiona kolekcjonerskie konopi indyjskich

Konopie indyjskie są potencjalnym źródłem środków odurzających, dlatego też ich uprawa jest w Polsce zakazana. Jednak bogate w kannabinoidy są tylko rośliny, a nie ziarna. Dlatego też posiadanie samych ziaren nie jest zabronione ani karalne. W związku z tym coraz częściej na rynku pojawiają się nasiona kolekcjonerskie, które można bez problemu przechowywać w domu.

Rozpoczynając swoją przygodę z kolekcjonerskimi nasionami marihuany, należy jednak zastanowić się, jakie warunki będą potrzebne, aby przechowywać je bez problemów. Nasiona to nie przedmioty, które są odporne na wszystkie warunki zewnętrzne, dlatego dbałość o odpowiednie parametry w miejscu ich przechowywania jest szczególnie ważna. W innym przypadku może się szybko okazać, że kolekcja uległa zniszczeniu, a tego z pewnością nikt by nie chciał.

Czy nasiona marihuany są trwałe?

Na pierwszy rzut oka ziarno marihuany wydaje się bardzo trwałe. Ma twardą i grubą łupinę, potencjalnie może wytrzymać sporo uszkodzeń, zwłaszcza mechanicznych. Jednak nie oznacza to, że jest odporne na wszystko. Może mu zagrozić wiele czynników, które pojawiają się w domu (albo w innym miejscu, w którym znajduje się kolekcja), dlatego warto umieszczać je w specjalnych, dedykowanych do tego celu pojemniczkach. Dzięki temu będą mogły przetrwać bez problemu nawet ponad 5 lat.

Jaki pojemniczek wybrać?

Najlepszy pojemniczek dla ziarna marihuany to przezroczyste (plastikowe), niewielkie opakowanie, które pozwoli nam obserwować stan ziarenka bez otwierania pojemniczka i wyjmowania naszego cennego nasionka. Co więcej, jeśli już zamierzamy je wyciągać, warto zaopatrzyć się w pojemniczek z górną klapką, która to ułatwi. Wieczko powinno być szczelne, tak aby po dociśnięciu zapewniało maksymalne odizolowanie od czynników zewnętrznych.

Czy kształt samego pojemniczka jest ważny? Oczywiście. Najbardziej popularne są te, które mają kształt ostrosłupa, skierowanego wierzchołkiem do domu. Dzięki temu wszystkie oddziaływania mechaniczne są redukowane do minimum, a ziarenko jest bezpiecznie zamknięte pomiędzy ściankami pojemniczka.

Czynniki zewnętrzne, na które należy zwrócić uwagę

Nasiona marihuany są najbardziej czułe na wilgoć, wysokie temperatury i dostęp światła. Jeśli zatem chcesz bezpiecznie przechowywać swoją kolekcję, powinieneś zminimalizować dostęp tych czynników. Zamknięte w pudełkach nasiona najlepiej umieścić w szufladzie, z dala od źródeł ciepła, takich jak grzejniki. Szuflada od razu odetnie też zbędny dopływ światła i zmniejszy szansę na dostanie się wilgoci do środka.

Aby jeszcze bardziej zminimalizować szansę na zawilgocenie ziarna marihuany, powinieneś umieścić je w pomieszczeniu, w którym jest względnie sucho. Salon czy sypialnia nadają się do tego idealnie. Lepiej z kolei unikać bezpośredniej bliskości kuchni czy łazienki, a nawet zwykłego nawilżacza powietrza, które mogą negatywnie wpłynąć na stan nasion.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here