Domowe sposoby
fot. https://pixabay.com/

Zanim udacie się do dermatologa, warto spróbować takiego rozwiązania. Oczywiście domowe sposoby na problemy skórne nie zastąpią profesjonalnej oceny co do dolegliwości z jaką się zmagacie i leków. Może się jednak okazać, że będą wystarczającym i skutecznym rozwiązaniem.

Domowe sposoby na problemy skórne – działanie przeciwzapalne

Stany zapalne to jedna z częściej występujących dolegliwości. Mogą mieć one różne przyczyny, ale jeśli chodzi o domowe sposoby, to ograniczają się one do kilku produktów. Prym wśród nich wiedzie miód.

Wykazuje one bardzo silne działanie przeciwzapalne. Dlatego między innymi polecany jest jako naturalny sposób na trądzik. Miód wykorzystuje się jako podstawowy składnik wielu domowych sposobów na problemy skórne. Warto też zaznaczyć, że posiada on jeszcze jedną ciekawą właściwość. To działanie antybakteryjne. Miód skuteczne łagodzi stany zapalne skóry. Okład z niego wystarczy pozostawić na kilkadziesiąt minut.

Kolejnym składnikiem wykazującym działanie przeciwzapalne jest cynamon. Natomiast mimo że to domowy sposób na problemy skórne, a więc w teorii pozbawiony skutków ubocznych, trzeba z nim uważać. Ze względu na swój skład cynamon może powodować podrażnienie skóry. Zanim go zastosujecie, trzeba sprawdzić, jak jest w Waszym przypadku. Wystarczy dodać do cynamonu trochę wody. Utworzoną pastą posmarujcie skórę na wewnętrznej części ręki. Następnie poczekajcie na ewentualne niepożądane efekty, które jasno pokażą, że nie możecie stosować cynamonu.

Domowe sposoby na problemy skórne – działanie nawilżające

Przesuszenie skóry to problem sam z siebie, ale towarzyszy ono również różnych chorobom i dolegliwościom zdrowotnym. W walce z nim można wykorzystać produkty mające działanie nawilżające. Przygotowanie domowych sposobów o takich właściwościach nie nastręcza żadnych problemów.

Jednym z najczęściej polecanych składników jest aloes. Sok z tej rośliny ma doskonałe właściwości nawilżające. Poprawa stanu skóry wystąpi już po kilkukrotnym zastosowaniu. Tak przy okazji – z innej półki – warto dodać, że aloes wspomaga również proces odchudzania.

Kolejnym składnikiem, który warto wykorzystać ze względu na działanie nawilżające jest mango. Znajdziecie go nie tylko w domowych sposobach na problemy skórne, ale również jako element kosmetyków. Zarówno tych profesjonalnych, jak i przygotowywanych samemu.

Ziemniak – nasz kolejny bohater – nie wydaje się skrywać wielu właściwości. A jednak jest inaczej. Maseczka przygotowana ze startego surowego ziemniaka pozytywnie wpływa na skórę. Nie tylko ma działanie nawilżające, ale również pozwala uelastycznić tę ostatnią. Dzięki temu skóra będzie wyglądać młodziej.

Inne składniki na które warto zwrócić uwagę

Olej kokosowy posiada wiele ciekawych umiejętności. Jest on między innymi polecany jako domowy sposób na leczenie egzemy. Co istotne – swoje działanie skupia on na objawach. Przede wszystkim łagodzi swędzenie skóry i pieczenie. Drugą właściwością oleju kokosowego jest utrzymywania odpowiedniego nawilżenia.

Opisując dolegliwości skórne nie sposób pominąć trądziku. To problem, który dotyka zarówno osoby w okresie dojrzewania jak i dorosłych. Na trądzik istnieje wiele naturalnych sposobów. Wykorzystują one zarówno moc produktów, jakie można znaleźć w domu i ziół. Za przykład niech posłuży rumianek. Łagodzi on podrażnienia i stany zapalne. Rumianek dzięki swojemu składowi wykazuje działanie antyseptyczne. Ale to nie wszystko. Roślina ta zawiera w sobie pewne pokłady witaminy C. Ta jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. Zwalcza niekorzystne działanie wolnych rodników. Mam tutaj na myśli starzenie się skóry.

Ostatnim, ale wcale nie najmniej skutecznym, jak chcemy przedstawić jest siemię lniane. Ma ono wiele ciekawych umiejętności. Z jednej strony jest polecane jako sposób na problemy żołądkowe, a z drugiej – stosuje się go jako.. żel na włosy. Siemię lniane świetne sprawdza się na wszelkiego rodzaju podrażnienia skóry. Ma działanie łagodzące. Bardzo dobrze nawilża również skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here