Pokrzywa
fot. https://pixabay.com/

Prawidłowo przeprowadzony proces usuwania szkodliwych substancji z organizmu ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie tego ostatniego. Warto poznać zioła wspomagające detoksykację. Są skuteczne w swoim działaniu, a przy tym bardzo bezpieczne.

Kiedy i dlaczego potrzebujemy detoksykacji?

W sytuacji w której nasz organizm działa sprawnie za usuwanie szkodliwych substancji odpowiada on sam. Tak w największym skrócie. W tym procesie znaczenie ma między innymi wątroba i jelita. Niestety taka „normalna” w gruncie rzeczy sytuacja ma miejsce rzadko. Przede wszystkim my sami nie oszczędzamy organizmu. Alkohol, papierosy, niezdrowe jedzenie – to tylko kilka z rzeczy, którymi go karmimy. W jaki sposób organizm daje znać, że czas przestać go truć?

Co świadczy o potrzebie detoksykacji:

  • Przewlekłe zmęczenie

  • Problemy skórne (suchość, nadmiar zmian skórnych)

  • Częste bóle głowy

  • Problemy ze zrzuceniem wagi

  • Nadmiar wody w organizmie

  • Tzw. wory pod oczami

To najczęściej występujące symptomy wskazujące na potrzebę oczyszczenia organizmu. Jest wiele sposobów na jej przeprowadzenie. To między innymi odpowiednia skonstruowana dieta.

Zioła wspomagające detoksykację

Zaczniemy od tego, że nie są to jakieś tajemnicze, które znaleźć można jedynie w głębi amazońskiej dżungli, a zrywać należy tylko w pełnię. Sporo ziół wspomagających detoksykację rośnie w Polsce. Na polach czy w przydrożnych rowach. Bardzo często są one traktowane jak chwasty. Mało kto zastanawia się jaką moc w sobie kryją. I też od takiej rośliny zaczniemy.

Pokrzywa

Znana i doceniania jest przez włosomaniaczki. To dzięki ogromnej zawartości krzemu. Przede wszystkim chroni mieszki włosowe. Można powiedzieć, że w pewien sposób je karmi. Dzięki temu pokrzywa powstrzymuje nadmierne wypadanie włosów. Posiada ona również właściwości moczopędne.

I to właśnie te ostatnie skutecznie wspomagają detoksykację. Pozwalają pozbyć się z organizmu nadmiaru szkodliwych substancji. Ważna informacja w kontekście regularnego stosowania pokrzywy. Po 3 miesiącach należy sobie zrobić co najmniej 30 dni wolnego.

Łopian większy

Ta roślina podobnie jak wyżej opisana, jest polecana przy problemach z fryzurą. Co ciekawe łopian można wykorzystać jako naturalny sposób na łupież. To nie wszystkie jego umiejętności. Roślina ta bardzo pozytywnie wpływa na metabolizm. Jest polecana w przypadku, gdy ktoś chce się pozbyć nadmiaru kilogramów.

Łopian wspomaga również oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji i złogów. Podobnie jak w przypadku pokrzywy regularną terapię tą rośliną należy stosować do trzech. Następnie zaleca się zrobienie sobie przerwy.

Aloes

Przede wszystkim znany ze swojego drogocennego wpływ na skórę. To naturalny sposób numer jeden w przypadku jej przesuszenia. Aloes oddając swój cenny sok pozwoli Wam bardzo szybko pozbyć się tego problemu. Z jego skuteczności wynika duża popularność maseczek z wyciągiem z tej rośliny. Jest też świetnym rozwiązaniem na oparzenia słoneczne.

Dlaczego aloes zalicza się do ziół wspomagających detoksykację? Otóż wykazuje on działanie przeczyszczające. W ten sposób pozwala uwolnić jelita od niechcianego bagażu. Usprawnia ich pracę, a więc usuwanie toksyn z organizmu. Aloes jest też bardzo często polecany przy odchudzaniu.

Czystek

Nie mogło zabraknąć tej rośliny w poradniku dotyczącym ziół wspomagających detoksykację. Niezwykle popularny w ostatnich latach czystek jest wykorzystywany na wiele różnych problemów. Niektóre z umiejętności są mu jednak przypisywane nie do końca zgodnie z prawdą. Skupmy się na tych udowodnionych.

Po pierwsze neutralizuje szkodliwe działanie nadmiaru wolnych rodników. A to oznacza, że na przykład chroni przed zbyt szybkim starzeniem się skóry. Po drugie czystek wzmacnia odporność organizmu. Obniża poziom tzw złego cholesterolu. Jest rośliną polecaną na odchudzania.

Wykazuje właściwości moczopędne. To dlatego pomaga przy detoksykacji. Dzięki czystkowi łatwiej będzie Wam się pozbyć z organizmu szkodliwych dla niego substancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here