zioła na odchudzanie
fot. https://pixabay.com/

Powodów dla których warto zacząć odchudzanie jest wiele. Sam proces przebiega z różnym skutkiem, ale nierzadko szybko się poddajemy. Dzięki ziołom wspomagającym spalanie tkanki tłuszczowej będzie zdecydowanie łatwiej. A dodatkowo bezpieczniej.

Jak zioła wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej?

Na tak postawione pytanie odpowiedź brzmi „na wielu płaszczyznach”. Z jednej strony zawierają one w sobie składniki, które bezpośrednio wspomagają (przyspieszają) spalanie tkanki tłuszczowej. Niektóre z ziół wykazuje działanie chroniące organizm przed odkładaniem się tej ostatniej. Są również rośliny, które wspomagają inne aspekty związane z odchudzaniem. Świetnym przykładem są zioła na detoksykację organizmu.

Co warte podkreślenia przedstawione poniżej rośliny są bezpieczne. Ich – racjonalne – stosowanie nie ma skutków ubocznych. Jeśli jest jakieś przeciwwskazanie, wyraźnie będzie ono zaznaczone.

1. Ogórecznik lekarski

To bardzo popularna roślina wśród zwolenników medycyny naturalnej. Ogórecznik lekarski ma wiele ciekawych właściwości. Poleca się ją między innymi przy problemach z krążeniem. Roślina ta jest również stosowana jako naturalny sposób na poprawę urody. Wygładza i ujędrnia skórę.

Zalicza się ją również do ziół wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej. Warto ją więc uwzględnić w czasie diety. Zaletą ogórecznika jest również to, że wspomaga odporność. A ta ostatnia w czasie odchudzania zwykle spada. Co naraża nas na wiele infekcji.

2. Szałwia lekarska

Podobnie jak roślina opisana wyżej, ta również ma moc właściwości. Ma ona między innymi działanie przeciwbakteryjne. Wykorzystuje się ją w pastylkach do ssania na gardło. Pojawia się ona również wśród naturalnych metod walki z trądzikiem. A to wciąż tylko wierzchołek właściwości szałwii.

W jaki sposób wspomaga ona spalanie tkanki tłuszczowej? Można powiedzieć, że działa ona nieco na około. Szałwia lekarska usprawnia pozbywanie się z organizmu toksyn. Substancji, które mogą spowalniać spalanie tkanki tłuszczowej. Szałwia usprawnia działanie organizmu, przyspiesza metabolizm i dzięki temu łatwiej można się odchudzić.

3. Pokrzywa Indyjska

Jeśli jesteście zorientowani w tematyce odchudzania, to na pewno się z nią spotykaliście. Popularność pokrzywa indyjska zawdzięcza forskolinie. To związek chemiczny, który wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Natomiast warto tutaj zaznaczyć jedną kwestię. Efekty jakie można osiągnąć będą raczej dalekie od tego, co oferują sprzedawcy suplementów zawierających ekstrakt z pokrzywy indyjskiej.

Kolejna sprawa to przeciwwskazania. Rośliny tej nie powinny stosować kobiety w ciąży i w czasie karmienia piersią. Pokrzywy indyjskiej muszą też unikać osoby mające problemy z krzepliwością krwi i niskim ciśnieniem tętniczym.

4. Morszczyn pęcherzykowaty

To glon występujący przede wszystkim w Atlantyku. Zawiera ogromne pokłady pierwiastków (m.in. magnez, miedź, sód, potas) i witamin (A, C i grupa B). I to właśnie dzięki ich obecności morszczyn ma tak dużo właściwości. Glon ten jest między innymi polecany przy chorobie wrzodowej. Wykorzystuje się go również w przypadku problemów z prawidłową pracą gruczołu tarczycy. Jest także pomocny przy bólach reumatycznych.

W jaki sposób wspiera proces odchudzania? To jedna z tych roślin, które wspiera bezpośrednio spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo ma również wpływ na prawidłowe funkcjonowanie jelit. To między innymi pozwala skutecznie pozbywać się toksyn z organizmu.

5. Czerwona koniczyna

Roślina, która najczęściej polecana jest na dolegliwości związane z menopauzą. Kwiaty czerwonej koniczyny zawierają mnóstwo pierwiastków i witamin. Z tej pierwszej grupy na wyróżnienie zasługują: potas, żelazo, chrom i cynk. Jeśli chodzi o witaminy, to czerwona koniczyna zawiera między innymi A, E i C.

Ostatnia z wymienionych ma bezpośredni wpływ na wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej. Czerwona koniczyna dodatkowo wspiera detoksykację organizmu. Ma to między innymi przełożenie na lepsze funkcjonowanie układu pokarmowego. Jako ciekawostkę można dodać to, że roślinę tę poleca się jako rozwiązanie na trądzik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here