Dolegliwość z którą mierzy się wiele osób. Naturalne, domowe sposoby na łupież mają ogromną liczbę zwolenników. Warte jednak podkreślenia jest to, że jeśli nie zauważycie poprawy w Waszym przypadku, lepiej zwrócić się ku profesjonalnym rozwiązaniom.
Czym jest łupież?
To choroba skóry głowy. Jedna z wielu dodajmy. Ma ona bardzo charakterystyczny symptom. Chodzi oczywiście o białe płatki, które lądują zwykle na naszych ubraniach. Czym one są? To złuszczający zrogowaciały naskórek. Występuje on w drobnych białych płatkach. Nie jest to jedyny objaw łupieżu. Często, aczkolwiek nie zawsze, występuje również nadmierne wydzielaniu łoju (sebum) na skórze głowy.
To dolegliwość, która nie zna cezury wiekowej. Natomiast najczęściej pojawia się u dzieci w okolicy szóstego roku życia. Istnieją profesjonalne preparaty uderzające przede wszystkim w objawy tej dolegliwości. Dostępne są także naturalne sposoby na łupież. Większość z nich jest pozbawiona przykrych skutków ubocznych.
Naturalne sposoby na łupież
Można je przygotować z tego co zwykle znajduje się w kuchni i łazience. Czas ich stworzenia jest krótki, a przepisy są zwykle banalne proste. A co za tym idzie może je przygotować każdy. Nie potrzeba o tego fachowej wiedzy.
Soda oczyszczona
Na początek coś co poleca się też na trądzik. Soda działa wysuszająco. To powoduje zmniejszanie się zmian skórnych (pryszczy), aż do ich zniknięcia. W jaki sposób soda pomoże przy łupieżu? Soda oczyszczona przede wszystkim ma działanie złuszczające. Oczyszcza skórę głowy. To oznacza pozbycie się z włosów i ubrań białych płatków łupieżu.
Ocet jabłkowy
To niezwykle popularny domowy sposób… prawie na wszystko. A przynajmniej tak go przedstawiają jego zwolennicy. Ocet jabłkowy między innymi wspomaga proces odchudzania. Po drugie ma niebagatelny wpływ na układ pokarmowy i jego prawidłową pracę.
Dlaczego będzie pomocny przy łupieżu? Przede wszystkim dlatego, że posiada właściwości wspomagające utrzymanie prawidłowego pH skóry głowy. W przypadku kiedy zachodzi do zaburzenia równowagi tego ostatniego, czeka Was wiele dolegliwości skórnych. Ocet stosuje się do przemywania głowy. Należy go wcześniej wymieszać w stosunku 1 (ocet) do 4 (woda).
Pokrzywa
To rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w przypadku, gdy zmagacie się łupieżem suchym. Inaczej niż w typie „tłustym”, tutaj nie mamy do czynienia z nadmiernym łojotokiem. Z pokrzywy wystarczy przygotować płukankę. Nie jest trudne. W sklepie zielarskim wystarczy kupić susz z tej rośliny. Zagotować go. A przestudzoną (ale wciąż ciepłą) wodą z pokrzywą płukać głowę. Krzemionka znajdująca się w tej roślinie ma bardzo korzystny wpływ na skórę. Pozwoli pozbyć się łupieżu. Dodatkowo wspomoże włosy. Chroniąc je przed nadmiernym wypadaniem.
Cytryna
Jest ona chętnie stosowana w różnego rodzaju domowych sposobach na problemy skórne. To efekt ogromnej ilości umiejętności jakie posiada cytryna. Skupmy się na samym łupieżu. Podobnie jak w przypadku opisanego wyżej octu jabłkowego, tak i tutaj możemy mówić o przywracaniu odpowiedniego pH skóry głowy. W ten sposób cytryna chroni tę ostatnią przez grzybami odpowiedzialnymi za łupież.
Oliwa z oliwek
Kolejny potentat jeśli chodzi o liczbę domowych sposobów w jakich jest wykorzystywany. Oliwa z oliwek nie tylko wspomaga urodę, ale jest również polecana jako rozwiązanie wspomagające odchudzanie.
Nas tutaj najbardziej interesuje to, że ma ona właściwości nawilżające. Sprawdza się jako domowy sposób na suchą cerę. Dotyczy to również problemu nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych na skórze głowy. Odpowiednie jej nawilżenie jest jednym z obowiązków, jeśli chcecie szybko pozbyć się łupieżu.
A na koniec jeszcze jedna porada. Zdarza się, że w przypadku łupieżu występuje bardzo męczący objaw. Mamy tutaj na myśli swędzenie skóry głowy. Drapanie się w nią przyniesie więcej szkód niż zysków. Natomiast można sobie z tym symptomem łatwo poradzić. Wystarczy nałożyć na skórę głowy naturalny jogurt. Zmywacie go po mniej 15 do 20 minut. Takie działanie należy powtarzać raz dziennie. Aż do ustąpienia swędzenia skóry głowy.