Zapachy, które poprawiają nastrój

0
888

Od dawna wiadomo, że zapachy mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Nieprzyjemna woń może skutecznie popsuć nam humor lub przywołać przykre obrazy, o których wolelibyśmy zapomnieć. Z kolei piękne aromaty pozwalają nam osiągnąć stan spokoju i relaksu. Czasami potrafią również przywołać kojące wspomnienia. Na przykład zapach świeżo upieczonego ciasta może kojarzyć nam się z sielskimi wakacjami u babci. A znany nam zapach perfum, który poczujemy przypadkowo w pociągu, przypomnieć o ukochanej osobie. Aromaterapia to nauka wykorzystywania aromatycznych olejów roślinnych, by pozytywnie wpłynąć na nasz stan psychiczny, a czasem nawet i fizyczny. Stosowana była już w starożytności w celach leczniczych, duchowych, a także higienicznych. Obecnie stale jest wykorzystywane w branży beauty, np. podczas masaży. Czy żeby skorzystać z jej dobrodziejstw, musimy wychodzić do salonu urody? Jak skorzystać z osiągnięć aromaterapii w domowym zaciszu?

Magiczne świece zapachowe

Pod wpływem ciepła uwalniają zapach, który szybko może otulić nasze mieszkanie. Na rynku dostępna jest cała gama produktów w różnych kształtach, kolorach, a przede wszystkim zapachach. Warto myśleć o nich jak o perfumach – starać się dopasować do własnych upodobań, a także szukać nietypowych kompozycji, które sprawią, że nasze mieszkanie zmieni się w luksusowy salon.

Orientalne kadzidła

Zapach kadzideł jest dużo mocniejszy niż świec, ale za to dużo łatwiej może przenieść nas w egzotyczny, orientalny świat, w którym poczujemy się niczym w ekskluzywnym spa. Popularne zapachy kadzideł to np. paczula, sandałowiec, szałwia lekarska, cedr czy eukaliptus. W sklepach znajdziesz je w różnej formie. Obecnie najmodniejsze są małe wiązki suszonych liści, które dodatkowo zneutralizuje negatywną energię w domu. Znajdziesz je m.in. w sklepie https://www.magicmug.pl/pl/

Jeżeli wybrany przez ciebie zapach okaże się zbyt mocny – nie martw się. Wystarczy otworzyć okno i porządnie wywietrzyć mieszkanie. A później dalej szukać tego jedynego zapachu, który pomoże ci osiągnąć upragniony spokój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here