fot. https://pixabay.com/

Dzięki nim osiągnięcie wymarzonej sylwetki będzie znacznie prostsze. Przedstawione sposoby na szybkie spalenie tkanki tłuszczowej są do tego bezpieczne. A to bardzo ważny aspekt racjonalnego odchudzania.

Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej – jak osiągnąć?

Skupimy się tutaj jedynie na naturalnych rozwiązań. Sporo z nich można znaleźć we własnych czterech ścianach. Aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, najpierw do samego procesu zrzucania wagi należy się odpowiednio przygotować. Przyda motywacja do odchudzania. To po pierwsze. Na kilka dni przed rozpoczęciem właściwiej diety, trzeba „przewietrzyć” swój jadłospis. Pozbyć się z niego tłustych i niezdrowych produktów. Pić też zdecydowanie więcej wody. To wspomaga proces detoksykacji organizmu. Nadmiar szkodliwych substancji ma negatywny wpływ na tempo spalania tkanki tłuszczowej. W ramach przygotowań warto też opracować jadłospis na pierwszy tydzień diety.

Więcej białka w jadłospisie

To jedna z częściej wymienianych porad na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Białko bardzo wydatnie wpływa na proces metabolizmu tłuszczy. Natomiast przestrzegamy przed decydowaniem się na tak zwane diety białkowe (np. słynna swojego czasu Dukana). Nadmiar bowiem tego składnika prowadzi do poważnego obciążenia wątroby.

W menu należy uwzględnić między innymi drób, ryby, a także produkty pochodzenia mlecznego i jajka. Białko można znaleźć również w roślinach strączkowych. Dzięki takiemu zróżnicowaniu jadłospis nie będzie się Wam nudził.

Ostre przyprawy w menu

Ale tylko wtedy, jeśli nie macie problemów żołądkowych. W takiej sytuacji trzeba będzie szukać innych sposobów na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Ostre przyprawy (takie jakie chili, pieprz czarny, imbir, czosnek) zaliczane są do grupy termogeników. Dzięki ich obecności diety można pozytywnie wpłynąć na proces spalania tkanki tłuszczowej.

Natomiast nawet jeśli nie macie problemów natury żołądkowej, należy uważać z ich ilością. Mogą one między innymi podrażniać śluzówkę.

Śniadanie obowiązkowe

Nic tak nie rozkręca spalania tkanki tłuszczowej jak pierwszy posiłek. To właśnie dzięki śniadaniu pobudza się nasz metabolizm. Powinno się w jego kontekście pamiętać o kilku sprawach. Po pierwsze należy je zjeść do godziny po obudzeniu się. Istotna jest również kolejność. Najpierw śniadanie potem kawa. Tak przy okazji – oba mają pozytywny wpływ na metabolizm.

Obecność węglowodanów złożonych w diecie

Skoro jesteśmy przy śniadaniu, to warto wymienić płatki owsiane i otręby. Świetnie sprawdzają się jako pierwszy posiłek w ciągu dnia. Zawierają sporo węglowodanów złożonych. Te ostatnie po pierwsze zapewniają potrzebną do pracy energię (rozkłada się ona w czasie). Po drugie ich obecność w jadłospisie wspomaga skuteczne odchudzanie.

W grupie źródeł węglowodanów złożonych (oprócz wyżej wymienionych) znajdują się także rośliny strączkowe, brązowy ryż i pełnoziarniste pieczywo.

Wysypianie się

Nie chodzi tutaj o słynną dietę na której ¾ dnia się śpi. Na dłuższą metę doprowadzi ona do zaburzeń pracy organizmu i niedoborów minerałów i witamin. Faktem jest natomiast, że regularny sen wspomaga proces odchudzania i spalania tkanki tłuszczowej. Na dwóch płaszczyznach. Sen to czas regeneracji organizmu. Jeśli jest on regularny, ten ostatni będzie działał bez zarzutu. Również układ pokarmowy i metabolizm.

Sen wspomaga również samopoczucie. Obniża poziom stresu. A ten ostatni może bardzo utrudnić proces pozbycia się nadmiaru kilogramów. Dobre samopoczucie to również dodatkowa dawka energii. Niezbędnej do odchudzania.

Produkty naturalnie wspomagające spalanie tłuszczu

Mowa tutaj między innymi o morskich rybach i owocach morza. Zawierają one w sobie wspominane białko, ale również kwasy tłuszczowe Omega. Te ostatnie mają ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Chronią też przed odkładaniem się „tłuszczyku” na boczkach i brzuchu.

W jadłospisie powinna się również znaleźć oliwa z oliwek i orzechy. Te ostatnie w ograniczonej liczbie. I też nie wszystkie. Popularne solone orzeszki ziemne nie pomogą się odchudzić. Ale już na przykład orzechy włoskie – jak najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here