Odchudzanie

Odchudzanie to proces, który wymaga cierpliwości i samozaparcia. Dążenie do idealnej sylwetki nie musi być jednak drogą przez mękę. Odpowiednie podejście, właściwe skomponowanie diety i aktywność fizyczna dostosowana do naszego wieku to rzeczy, które zdecydowanie poprawią efekty i spowodują wzrost motywacji w walce z nadwagą.

Dieta to podstawa, dzięki której zaczniemy chudnąć

Absolutną podstawą w dążeniu do smukłej sylwetki powinna być dobrze skomponowana dieta. Pod pojęciem tym nie należy jednak rozumieć głodówki i ciągłego burczenia w brzuchu. Aby ułożyć zdrową dietę, należy obliczyć nasze zapotrzebowanie kaloryczne i pomniejszyć je o około 500 kcal. Taki deficyt zapewni zdrową redukcję, która powinna wynosić nie więcej jak 1,5-2 kg tygodniowo.

Przygotowując posiłki, unikajmy smażenia i stosowania dużej ilości tłuszczu i cukru. Nie popadajmy jednak w paranoję, gotowanie wszystkiego na parze sprawi, że nasz zapał do odchudzania szybko opadnie!

Aktywność fizyczna sposobem na spalenie nadmiaru kalorii

Ćwiczenia to doskonały sposób na zniwelowanie wszelkich błędów dietetycznych. Zjadłaś dzisiaj coś słodkiego? Twój bilans kaloryczny zatrzymał się ponad normą? Nic straconego. Odpowiednia ilość aktywności fizycznej pomoże spalić nadmiar przyjętych kalorii.

Nie chodzi tu wcale o profesjonalne uprawianie sportu. Czasem wystarczy zastosować intensywne spacery czy domowy aerobik, by spalić nadmiar przyjętych w ciągu dni kalorii.

Suplementy mogą pomóc, ale nie zastąpią diety

Dla większości osób leki na odchudzanie są rozwiązaniem, którego nie warto stosować. Są drogie i przeczytać można o nich wiele negatywnych opinii. Prawda jest jednak taka, że odpowiednie ich stosowanie przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu. Dobrej jakości suplementy na odchudzanie obniżają apetyt i pomagają uzupełnić niedobory witaminowe.

Oczywiście żadne tabletki nie zastąpią dobrze zbilansowanej diety, nie spalą też same nadmiaru tkanki tłuszczowej z naszego brzucha, ud czy pośladków. Pomogą jednak utrzymać odpowiednią motywację do diety i ćwiczeń, wpłyną też korzystnie na szybkość efektów, które bezpośrednio przekładają się właśnie na motywację.

Regeneracja to coś o czym nie można zapomnieć

Wiele osób, będąc na diecie, robi wszystko, by spalić jak najwięcej kalorii. Często zapominamy o tym, że regeneracja jest równie istotna, jak ćwiczenia i zdrowe odżywianie. Pamiętajmy jednak, by odpoczynek nie polegał na leżeniu w łóżku.

Wypoczywać można również aktywnie. To właśnie taki rodzaj odpoczynku najlepiej działa na nasz organizm. Pozwala mu na szybszą regenerację i zdecydowanie poprawia jakość snu, która jest niezwykle istotna w procesie regeneracji po treningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here