piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów jest jednym ze sposobów, żeby przywrócić zębom ich naturalny kolor. Zabieg ten polega na usunięciu nalotu nazębnego, w wyniku czego możemy cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem na dłużej. Sam zabieg jest bezbolesny, a wykonuje się go z użyciem strumienia wody pod ciśnieniem. Piaskowanie można powtórzyć po pojawieniu się nowego nalotu na zębach. Dokładną charakterystykę tego zabiegu można znaleźć pod adresem emdent.pl.

Wielu pacjentów klinik stomatologicznych z podejrzliwością podchodzi do tego zabiegu, prawdopodobnie czując obawę po wydźwięku nazwy. Dla tych, którzy nie wiedzą na czym polega piaskowanie zębów rzeczywiście może wydawać się ona nieco niepokojąca. Nie ma się czego obawiać. Zabieg ten jest zaliczany do grupy zabiegów higienizacyjnych. Jego głównym celem jest eliminacja płytki nazębnej oraz obecnych na zębach przebarwień, które przyczyniają się do utraty naturalnej bieli przez szkliwo. Piaskowanie poprzedza również zabieg wybielania zębów, przygotowując szkliwo. Co więcej, może być uzupełnieniem lub utrwaleniem procesu usuwania kamienia nazębnego.

Procedura piaskowania jest przeprowadzana za pomocą urządzenia zwanego piaskarką stomatologiczną. Jest całkowicie bezbolesna i nie wymaga znieczulenia. Działanie piaskarki stomatologicznej opiera się przede wszystkim na strumieniu cieczy wyrzucanej pod wysokim ciśnieniem. Najczęściej w skład cieczy wchodzi woda wraz z substancjami czyszczącymi. Dobrze sprawdzającą się w tym zakresie substancją jest wodorowęglan sodu. Dodatkowo sama ciecz wzbogacona jest pęcherzykami powietrza. Mieszanka taka zapewnia idealny materiał do oczyszczenia zębów z przebarwień i osadów. Dzięki wysokiemu ciśnieniu cieczy, co pomaga wyeliminować niemal wszystkie przebarwienia, zabieg przynosi naprawdę zadowalające rezultaty.

Zęby poddane tego rodzaju zabiegowi są zauważalnie bielsze, pozbawione osadu i nalotów. Zmniejsza się również wydzielanie nieprzyjemnego zapachu z ust. W trosce, żeby efekty te utrzymały się jak najdłużej, pacjent musi przestrzegać szeregu zaleceń lekarza dentysty. Utrzymanie śnieżnobiałego uśmiechu przez długi czas zależy przede wszystkim od częstotliwości oraz jakości zabiegów dbania o higienę jamy ustnej. Codzienna pielęgnacja jest wymagana, a rozumie się przez nią szczotkowanie zębów, stosowanie płynu do płukania ust oraz nici dentystycznych. Przez pierwsze dwie doby po zabiegu zaleca się ograniczenie spożywania substancji spożywczych barwiących do minimum. Rozumiane są przez to między innymi herbata lub kawa, ale również palenie tytoniu i spożywanie alkoholu. Nie stosowanie się do tych zaleceń skutkuje skróceniem czasu trwania efektu piaskowania.

Z uwagi na niski stopień skomplikowania zabiegu piaskowania zębów, może być on przeprowadzony zarówno przez lekarza dentystę jak i higienistę stomatologicznego. Co więcej, niemal każdy pacjent może z niego skorzystać. Jedyne przeciwwskazania kierowane są do osób uczulonych na sodę lub jakikolwiek składnik płynu czyszczącego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here