Jaka dieta jest najlepsza dla Twojego serca

Życie codzienne nie szczędzi nam zmartwień i stresów. Nie zawsze mamy wpływ na to, co dzieje się na świecie, co w dłuższej perspektywie może negatywnie oddziaływać na nasze zdrowie. Warto zatem skupić się na tych elementach codzienności, na które mamy jakiś wpływ. Jednym z nich jest dieta. Jakie produkty należy spożywać aby zadbać o zdrowie serca? Czy warto postawić na olej rybi? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

Zdrowa dieta i aktywność fizyczna

Nie od dzisiaj wiadomo, że na ogólny stan naszego zdrowia wpływa wiele czynników. Kluczową rolę odgrywają tutaj przede wszystkim zdrowa dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Tylko, co to właściwie znaczy „zdrowa dieta”? Z perspektywy naszego serca, zdrowy jadłospis to taki, który będzie zawierał niezbędne substancje wspierające pracę tego ważnego organu, z drugiej zaś, będzie pozbawiony pożywienia, które mogłoby mu zaszkodzić. Takim jadłospisem jest choćby popularna dieta śródziemnomorska, w której nacisk kładzie się przede wszystkim na duży udział w menu świeżych warzyw oraz owoców, ryb oraz zdrowych tłuszczów.

Czym są kwasy omega – 3 i gdzie je znajdziemy?

Chociaż tłuszcze powszechnie kojarzą się z niezbyt zdrowymi składnikami diety, należy pamiętać, że są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego, a wśród nich wyjątkową rolę odgrywają tzw. dobre tłuszcze. Należą do nich kwasy omega-3, które występują między innymi w tłustych rybach morskich, siemieniu lnianym, oleju lnianym, czy nasionach chia. Wykazują one dobroczynny wpływ m.in. na układ krążenia oraz pomagają utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi. Dzięki regularnemu spożyciu produktów zawierających nienasycone kwasy tłuszczowe możemy przyczynić się do ochrony naszego serca. Kwasy omega – 3 znajdziemy też między innymi w ziarnach, orzechach czy awokado. Warto pamiętać o tym, że organizm ludzki nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć ani gromadzić tych kwasów, dlatego tak istotna jest ich podaż wraz z pożywieniem. Jeśli natomiast z jakiś powodów nie jesteśmy w stanie regularnie spożywać pokarmów bogatych w kwasy omega-3 warto postawić na suplementację – np. kapsułki firmy Biofarm z olejem rybim, o których więcej przeczytasz na stronie internetowej producenta https://www.biofarm.pl/nasze-produkty/suplementy-diety/omecardin.

Suplementy z kwasami omega – 3: gdzie kupić?

Jeśli nie mamy dostępu do produktów bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe, dobrym rozwiązaniem będzie suplementacja. W aptekach znajdziemy dzisiaj spory wybór preparatów zawierających w składzie te zdrowe tłuszcze. Jednym z takich suplementów jest choćby Omecardin marki Biofarm. W jego składzie znajduje się olej rybi o zawartości 67,5% kwasów omega-3, w tym 38% kwasów eikozapentaenowych (EPA), 27% kwasów dokozaheksaenowych (DHA) oraz 2,5% innych kwasów omega-3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here