Fakty i mity o odżywkach białkowych

Odżywka białkowa należy do grupy najpopularniejszych suplementów dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Jedni piją ją w formie shake’ów chwilę po treningu, inni dodają do owsianek, omletów i innych słodkich posiłków. Czy przyjmowanie odżywek białkowych jest bezpieczne? Czy odżywki są jedynym słusznym źródłem białka? Stwierdzamy fakty i obalamy mity dotyczące tego popularnego suplementu.

Odżywki białkowe są niebezpieczne – MIT

Na początku warto nieco powiedzieć sobie o bezpieczeństwie stosowania odżywek białkowych. Wiele osób jest zdania, że regularna suplementacja białka jest szkodliwa dla organizmu. Dużo słyszy się zaburzeniach pracy nerek czy wątroby wynikających z nadmiernego spożycia białka. Jednak aby doprowadzić do takiej sytuacji, musiałbyś przyjmować naprawdę ogromne ilości tego makroskładnika. Bezpieczną dawką jest nawet 3 g na każdy kilogram masy ciała (tj. 240 g dla mężczyzny ważącego 80 kg).

Pamiętaj, aby wybrać produkt znanego i cenionego producenta. Białka Olimp Sport Nutrition powstają w nowoczesnych zakładach farmaceutycznych. Do ich produkcji wykorzystuje się wyłącznie najlepsze surowce pozyskiwane na drodze zaawansowanego procesu mikrofiltracji CFM. Oferowane preparaty są całkowicie bezpieczne. Na stronie olimpstore.pl znajdziesz izolaty, koncentraty i inne formy białka w różnych smakach – truskawkowym, czekoladowym czy pomarańczowym. Wybierz najlepszy produkt dla siebie! 

Od odżywek białkowych rosną mięśnie – MIT

Jednym z najpopularniejszych mitów jest przekonanie, że od suplementacji odżywkami białkowymi rosną mięśnie. Owszem, białko jest budulcem mięśni i jest niezbędne do ich rozrostu, jednak potrzebny jest do tego dodatkowy bodziec w postaci odpowiednich ćwiczeń. Spożywanie odżywek białkowych to świetne wsparcie dla procesu budowania beztłuszczowej masy mięśniowej. 

Odżywka białkowa to świetne źródło białka – FAKT 

Odżywki białkowe charakteryzują się wysoką przyswajalnością. Do tego są lekkostrawne i zawierają komplet niezbędnych aminokwasów. Dzięki temu stanowią znakomite źródło białka. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w momencie zwiększonego zapotrzebowania na ten cenny makroskładnik, kiedy ciężko dostarczyć jego odpowiednią ilość wraz z pożywieniem. Dotyczy to przede wszystkim zawodowych sportowców, osób trenujących siłowo, budujących masę mięśniową i redukujących tkankę tłuszczową. Odżywka białkowa świetnie uzupełnia – i dodatkowo urozmaica – codzienną dietę. Można spożywać ją w formie potreningowych shake’ów. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do słodkich omletów, placuszków, owsianek, naleśników i innych posiłków. 

Warto suplementować białko – FAKT

Odżywki białkowe wspomagają redukcję masy ciała i wzrost tkanki mięśniowej, wzmacniają siłę podczas ćwiczeń i pomagają w regeneracji potreningowej. Postaw na sprawdzony suplement i ciesz się znakomitymi efektami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here