obuwie medyczne

Ciężkie, toporne, głośne i mało atrakcyjne – z takimi określeniami najczęściej mają styczność osoby zamiłowanie w drewniakach. Czy trudno się temu dziwić? Czy rzeczywiście to obuwie medyczne nie może poszczycić się żadnymi zaletami?

Czy warto je kupić?

Drewniaki, chodaki, pantolety, a nawet trepy – to określenia, które jednoznacznie wskazują na dość charakterystyczny w służbie zdrowia rodzaj obuwia medycznego, wykończony specyficzną, drewnianą podeszwą. I choć na pierwszy rzut oka te buty nie powodują przyjemnych skojarzeń, w istocie są uznawane za synonim wygody! Trudny do pojęcia komfort użytkowania wynika przede wszystkim ze starannie opracowanej konstrukcji, w której główną rolę odgrywa drewniany element na podeszwie, produkowany najczęściej z niemalowanego drewna brzozowego, bukowego czy olchowego. Dzięki temu jest to obuwie medyczne niezwykle wygodne w noszeniu, a przy tym lekkie, wytrzymałe i zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza. Chroni przed nadmiernym poceniem się stóp i powstawaniu nieprzyjemnych odparzeń. A dzięki ortopedycznemu wyprofilowaniu, pomaga utrzymać nogi w odpowiedniej pozycji, a przez to zapewnić prawidłową postawę ciała, odciążenie kolan oraz kręgosłupa. Czy zatem dziwne jest, że pracownicy szpitali, przychodni, laboratoriów i innych placówek służby zdrowia tak chętnie sięgają po to obuwie medyczne?

Buty do korekcji wady stóp – jak to możliwe?

Być może dla wielu osób może to być trudne do zrozumienia, ale drewniaki stanowią nie tylko idealne obuwie medyczne dla pracowników ochrony zdrowia, ale również pacjentów z dolegliwościami związanymi z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała. Nie bez powodu stanowią polecany rodzaj butów przez ortopedów, którzy jednogłośnie stwierdzają, że chodaki bardzo dobrze wpływają na sylwetkę i ułożenie ciała, a także na jego amortyzację. Dzięki grubej, drewnianej podeszwie stopy są właściwie izolowane od podłoża, a siła uderzenia zredukowana do minimum.

Dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Drewniaki są zatem obuwiem medycznym o niewiarygodnych walorach zdrowotnych. Aby jednak każdego dnia móc czerpać garściami z ich nieocenionych właściwości, warto wybierać buty od znanych i renomowanych producentów. Tylko oni będą w stanie zaoferować idealnie wyprofilowaną, anatomiczną podeszwę oraz wykończenie z naturalnej skóry, dzięki której obuwie będzie idealnie leżeć na stopie, dostarczając jej należnej wygody – nawet pomimo długiego chodzenia czy stania. Nic zatem dziwnego, że wysokiej jakości obuwie medyczne cieszy się tak wielką popularnością w środowisku lekarzy, pielęgniarek i położnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here