artroskopia kolana

Uraz kolana może przydarzyć się każdemu. Bez względu na to, czy regularnie biegasz i uprawiasz sport, czy może często pracujesz na kolanach lub prowadzisz zwyczajny tryb życia, ból w kolanie lub problemy ze stawem kolanowym mogą dotyczyć także Ciebie. Gdy tylko pojawią się pierwsze niepokojące objawy, wskazujące na uraz kolana, takie jak: ból, opuchlizna, zaczerwienienie, dyskomfort oraz trudności z poruszaniem się, nie zwlekaj i natychmiast zgłoś się do specjalisty. Nawet najbardziej błahy, nieleczony uraz kolana może przekształcić się w niebezpieczny stan, w którym konieczne będzie podjęcie działań operacyjnych. Jeżeli podejrzewasz u siebie uraz kolana i szukasz fachowej pomocy medycznej, koniecznie sprawdź czym jest artroskopia kolana. Ten nowoczesny zabieg pomoże Tobie uporać się z wszelkimi problemami występującymi w obrębie stawu kolanowego. Dowiedz się na czym dokładnie polega artroskopia kolana i gdzie możesz wykonać zabieg. Wszystko co musisz wiedzieć o artroskopii kolana, znajdziesz w tym tekście! 

Czym jest artroskopia kolana? 

Artroskopia kolana jest zabiegiem operacyjnym wykonywanym przez lekarza ortopedę, który ze względu na swoją specyfikę jest mniej inwazyjny niż tradycyjna operacja na otwartym stawie kolanowym. Artroskopia kolana pozwala zajrzeć do wnętrza stawu i dokonać tamże drobnych lub większych napraw, bez konieczności całkowitego otwierania kolana. Zabieg artroskopii kolana wykonuje się poprzez małe nacięcia na skórze pacjenta w okolicy stawy kolanowego. Przez te nacięcia wprowadza się następnie do wnętrza stawu precyzyjne narzędzia chirurgiczne o niezwykle małym rozmiarze. Dodatkowymi narzędziami wykorzystywanymi przez lekarza podczas artroskopii kolana są kamera oraz światłowód. 

Dzięki temu, że artroskopii kolana dokonuje się poprzez mikro nacięcia na skórze pacjenta, rany po zabiegu są mniej rozległe niż w przypadku tradycyjnej operacji. Tym samym kolano pacjenta poddanego artroskopii kolana goi się szybciej, a pacjent szybciej wraca do pełnej sprawności po zabiegu. Całość wykonywana jest pod znieczuleniem ogólnym lub od pasa w dół. Zabieg jest zatem bezbolesny i bezpieczny dla pacjenta, natomiast trzeba mieć na uwadze, że jest on mimo wszystko zabiegiem operacyjnym. 

Powikłania zdarzają się niezwykle rzadko, mniej niż 1% przypadków. Zabieg artroskopii kolana poleca się szczególnie zawodowym sportowcom oraz osobom, które ze względu na wykonywaną pracę często obciążają kolana. Dzięki leczeniu tym sposobem o wiele szybciej można wrócić do pełnej sprawności, a pacjent może opuścić klinikę już po kilku godzinach od wykonania zabiegu. Dla lekarza ortopedy artroskopia kolana jest również prostsza do wykonania niż tradycyjna operacja na otwartym stawie kolanowym.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat przeprowadzania zabiegu artroskopii kolana, koniecznie wejdź na stronę internetową renomowanej placówki Chirurgii Kolana: https://chirurgia-kolana.pl/leczenie-operacyjne/artroskopia. Na stronie, w zakładce “dla pacjenta” znajdziesz dodatkowe informacje na temat artroskopii kolana oraz ważną wiedzę z zakresu urazów kolana. Obejrzyj koniecznie filmy edukacyjne, przygotowane przez lekarzy specjalistów, które wyjaśniają dokładnie kto może zakwalifikować się do artroskopii kolana i jakie urazy kolana mają szansę na wyleczenie podczas tego zabiegu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w leczeniu najróżniejszych urazów kolana oraz fascynacji problematyką stawu kolanowego, lekarze z Chirurgii Kolana zapewnią Tobie najlepszą opiekę i optymalny wynik leczenia. To wszystko w możliwie najkrótszym czasie, dzięki wykorzystywaniu najnowocześniejszych metod w leczeniu urazów kolana oraz najwyższej jakości, profesjonalnego sprzętu diagnostycznego. Dzięki artroskopii kolana o wiele szybciej wrócisz po urazie kolana do pełnej sprawności fizycznej, a rehabilitacja zajmie mniej czasu. Poddanie się zabiegowi artroskopii kolana w placówce Chirurgii Kolana to gwarancja spójnego procesu diagnostyki i leczenia przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod i narzędzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here