fot. https://pixabay.com/

Zadbane i piękne włosy przyciągają wzrok i są powodem do domu. Do uzyskania takiego efektu nie trzeba wydawać fortuny. Wystarczy poznać domowe sposoby na piękną fryzurę. Z produktami, które można znaleźć w kuchni i łazience.

Jak dbać o fryzurę?

Na początek bardzo ważna sprawa. To, aby Wasza fryzura faktycznie przyciągała wzrok, wymaga działania na kilku płaszczyznach. Pierwsza z nich to odpowiednio skonstruowana dieta . Taka, która dostarcza organizmowi ( w tym również skórze głowy) wszystkich potrzebnych składników. Jeśli ten ostatni funkcjonuje w sposób nieprawidłowy, odbija się to również na fryzurze. Dowód? Osłabiona odporność, to nadmierna ilość infekcji. Jednym z długofalowych skutków takiej sytuacji jest przerzedzenie fryzury. Jadłospis musi też zawierać ważne dla włosów i skóry głowy pierwiastki i minerały. Mamy więc dietę na fryzurę.

Kolejny aspekt to odpowiednia pielęgnacja i nieszkodzenie włosom. W tej drugiej grupie znajdują się między innymi takie kwestie jak ograniczenie ich stylizacji, a także farbowanie. Dobór odpowiednich preparatów itd. O pielęgnacji można by napisać elaborat. W tym poradniku skupimy się jedynie na naturalnych sposobach. A tak – warto też zapoznać się z przyczynami nadmiernego wypadania włosów. Wiedza to zawsze potężna broń.

Domowe sposoby na piękną fryzurę

Wszystkie poniżej opisane łączy prostota przygotowania i brak skutków ubocznych. Działają one na różne aspekty związane z włosami. Część skupia się na dostarczaniu mieszkom najważniejszych składników. Inne z kolei mają za zadanie nawilżać włosy. Celem nadrzędnym jest oczywiście piękna i zadbana fryzura.

1. Drożdże

To jeden z najlepszych domowych sposobów na piękne włosy. Podaje się kilka możliwości, ale chcielibyśmy zaproponować Wam tę najskuteczniejszą. Cały proces trwa 2 do 3 miesięcy. Pierwsze efekty pojawiają się zwykle po 20 dniach. 1/3 kostki drożdży rozpuszczacie w ciepłej wodzie. Kiedy trochę ostygnie – pijecie. I tak codzienne. Do specyficznego smaku da się przyzwyczaić. Efektem końcowym jest ograniczenie wypadania włosów.

2. Siemię lniane

Doskonałe rozwiązanie przeznaczone do nawilżania włosów. Pomaga przy przesuszeniu i podrażnieniu skóry głowy. To ostanie samo w sobie jest przykrą dolegliwością. Dodatkowo- pozostawione samo sobie – może powodować nadmierne wypadanie włosów.

Przygotowanie tego domowego sposobu jest banalne. Płaską łyżkę wsypujecie do garnka. Zalejcie 200 ml wody. Zagotujcie. W pewnym momencie tego procesu woda zacznie przybierać postać… gluta. Na to właśnie czekamy. Zdejmujcie garnek z kuchenki. I poczekajcie, aż całość nieco „ochłonie”. Następnie może to przecedzić. Uzyskanym płynem smarujecie skórę głowy i włosy. Pozostawić na głowie do godziny.

3. Nasiona kozieradki

Ten domowy sposób zwykle jest wymieniany w kontekście wspomagania porostu włosów. Jego stosowanie powoduje pojawienia się tzw. baby hair. Nasiona kozieradki kupicie w sklepie zielarskim. Najlepiej aby były w postaci zmielonej. Dwie płaskie łyżeczki nasion zalejcie szklanką wrzątku. Poczekajcie, aż całość ostygnie. Następnie należy przecedzić. Uzyskany płyn jest stosowany jako wcierka do skóry głowy. Raczej nie róbcie tego, jeśli za parę godzin macie wyjść z domu. Wcierka ta pachnie jak… pieczony kurczak.

4. Żółtka jajka

W tym wypadku zaczniemy od ostrzeżenia. Ten domowy sposób na piękną fryzurę nie powinien być stosowany zbyt często. Zwłaszcza, jeśli zmagacie się z osłabionymi włosami. Lepiej najpierw wzmocnić. Taka maseczka raz na tydzień lub 14 dni w zupełności wystarczy.

W wersji podstawowej do jej przygotowania potrzebujecie dwóch żółtek i dwóch łyżek oliwy. Spotkacie się z innymi dodatkami. Najczęściej to miód (pół łyżki), awokado (pół owocu) i jogurt (dwie łyżki). Ten ostatni ma niebagatelny wpływ na stan skóry głowy. Awokado pomaga przy zniszczonej i wysuszonej fryzurze. Miód z kolei nawilża, ale chroni również przed chorobami atakującymi skórę głowy

Po zmieszaniu dwóch podstawowych lub wszystkich składników maseczkę należy nałożyć na skórę głowy. Dodatkowo można ją przykryć workiem foliowym. Na głowie taką maseczkę można trzymać do 20 minut. Potem dokładnie umyć włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here