powiększanie piersi

Piękne jędrne i kształtne piersi dodają pewności siebie i zwiększają poczucie własnej wartości kobiety, niestety nie wszystkie mogą się pochwalić pięknym biustem. Wiele kobiet ma ogromne kompleksy na tym tle i marzy  tym by zmienić coś w swoim wyglądzie i nadać piersią ładniejszy kształt. Zabiegi plastyczne polegające na powiększaniu piersi za pomocą implantów stają się z roku na rok coraz bardziej popularne i korzysta z nich coraz więcej kobiet w Polsce. Jeszcze kilka lat temu koszt takiego zabiegu był spory dziś wynosi około 15 – 20 tysięcy złotych, to zależy na jaka klinikę się zdecydujemy. Z uwagi na to że ten rodzaj zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej jest coraz bardziej popularny możemy wykonać go w wielu miejscach w Polsce.

Jak przygotować się do operacji?

Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać podejmując decyzję o zabiegu powiększania piersi jest konsultacja lekarska z chirurgiem który będzie wykonywał zabieg. Konsultacja ta polega na zebraniu wywiadu z pacjentką w celu ustalenia ewentualnych chorób czy też przyjmowania na stałe leków. Podczas tego wywiadu pacjentka powinna również ustalić z lekarzem wszystkie oczekiwania związane z kształtem oraz rozmiarem piersi po zbiegu. Z reguły lekarz dostosowuje odpowiednią wielkość proporcjonalną do sylwetki pacjentki tak aby biust po operacji wyglądał jak najbardziej naturalnie jednak są pacjentki których oczekiwaniem jest znacznie większy biust niż zaproponuje lekarz.

Kolejny krok to wykonanie badań piersi oraz ostateczne dobranie wielkości implantów. Lekarz omawia również wszystko to co związane z samym zabiegiem oraz w jaki sposób należy się do niego przygotować. Na 5 tygodni przed planowaną operacją należy wykonać wszystkie niezbędne badania jak morfologia, badanie moczu ekg serca a także u kobiet po 40 roku życia mammografia piersi. Na dwa dni przed planowanym zabiegiem należy stosować dietę lekko strawna natomiast w dniu zabiegu należy być na czczo

Jak wygląda zabieg?

Z uwagi na to, że zabieg powiększania piersi za pomocą implantów jest zabiegiem chirurgicznym odbywa się on w znieczuleniu ogólnym. Zazwyczaj wykonywane cięcie ma miejsce w fałdach skórnych, jednak istnieje kilka możliwych lokalizacji cięcia. Najczęściej chirurg dokonuje cięcia w fałdzie podpiersiowej, zapewnia ono najszybsze gojenie się rany.  U pacjentek, u których operacja została przeprowadzona z tego dostępu, odnotowano znacznie mniejszy odsetek powikłań w porównaniu do kobiet zoperowanych z wykorzystaniem innych dostępów. Warto również zaznaczyć, że  przeprowadzenie cięcia chirurgicznego w tym miejscu sprawia, że blizna po zagojeniu się rany pozostaje niewidoczna.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dr. Konrad Kochan – Powiększanie piersi Warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here