Niszczenie włosów

Dobry fryzjer powie, że niszczenie włosów to tylko i wyłącznie nasza decyzja, której często trudno uniknąć. Każdy chce wyglądać modnie i oryginalnie, a łączy się to właśnie głównie z farbowaniem, które ostatnio jest bardzo popularne. Farbowane blond włosy to już nie tylko atrybut kobiet, lecz coraz więcej mężczyzn decyduje się na ten kolor, jeśli nie jest to ich naturalny. Dlatego zniszczone włosy, suche z rozdwajającymi się końcówkami, to obecnie problem obu płci. Można tego uniknąć, jednak nie zawsze mamy czas i chęci, by to zrobić. Poniżej garść porad, jak można uniknąć niszczenia włosów, nawet jeśli chcemy wyglądać modnie.

Fryzjer damski – czy farbuje prawidłowo?

Wiele osób sądzi, że lepsze, tańsze i korzystniejsze będzie farbowanie włosów w domu, niż idąc do salonu fryzjerskiego. Niestety jeśli nie mamy odpowiednich materiałów, będzie to zabójcze dla naszych włosów. Często trzyma się farbę na głowie znacznie dłużej, dla lepszego efektu, jednak bez wcześniejszego zabezpieczenia włosa przed wypalającą farbą – jest to bardzo niezdrowe zarówno dla skóry głowy, jak i samych włosów. Najlepiej więc udać się do salonu, gdyż fryzjer damski lub fryzjer męski wie, jak dobrze zafarbować włosy, bez zbędnego wyniszczenia. Jest to oczywiście nieco bardziej kosztowne, jednak jeśli chcemy, żeby nasze włosy były długo zdrowe i przede wszystkim – niezniszczone – to lepiej jest dopłacić, niż robić wszystko samemu. Dobry fryzjer przede wszystkim zadba o nasze włosy, minimalizując ryzyko ich spalenia i zniszczenia. Ponadto poleci nam odpowiednie odżywki i olejki, które zregenerują, już zniszczone włosy. Jest to dobry wybór, którego efekty będziemy widzieć na co dzień.

Farbowanie samemu jest bardzo ryzykowne, a zdarza się u coraz młodszych osób. Obecnie modą zaczynają interesować się już młodzi nastolatkowie, a przez portale typu tiktok czy instagram, moda na farbowanie włosów, farbowanie na różne kolory lub obcinanie ich (np. na mulleta) jest coraz popularniejsze, dlatego warto jest uświadomić, że takie zabiegi wykonywane w domu, mogą bardzo źle wpłynąć na kondycje skóry głowy, włosów oraz cebulek. Dobrze jest więc uświadomić, że farbowanie w takim wieku na własną rękę jest bardzo niewskazane i niebezpieczne, gdyż zbyt długo trzymana farba na włosach, może doprowadzić do ich wypadnięcia.

Pielęgnacja włosów – niezbędna po farbowaniu

Farbowanie zawsze będzie uszkadzać włosy, dlatego nie powinno się zbyt często nakładać farby, tym bardziej jeśli jest ona nietrwała i szybko się zmywa. Po odpowiednim farbowaniu, najlepiej wykonanym u dobrego fryzjera, powinno się dbać o świeżo zafarbowane włosy, gdyż pozwoli to zmniejszyć możliwość występowania przesuszenia i dalszego niszczenia. Olejki do włosów oraz odżywki to najlepsze produkty, które są łatwo dostępne i każdy może je nabyć, a potrafią bardzo dobrze zadbać o zniszczone lub świeżo zafarbowane włosy. Najlepiej będzie skonsultować decyzję z fryzjerem, gdyż dobierze on najlepsze produkty na nasze włosy.

Fryzjer damski oraz męski https://secondhair.pl/fryzjerstwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here