miłość

Prezerwatywy od lat pozostają jedną z najpopularniejszych metod antykoncepcji. Praktycznie każdy aktywny seksualnie człowiek na pewnym etapie życia ma z nimi styczność. Z tego powodu warto posiadać przynajmniej podstawową wiedzę o kondomach. Odrobina teorii może ochronić przed problemami, a także poprawić jakość życia intymnego. Poznaj kilka ważnych faktów dotyczących prezerwatyw.

Produkuje się je nie tylko z lateksu

Problem uczulenia na lateks może dotyczyć nawet kilku procent społeczeństwa. Alergia na ten surowiec nie może jednak być wymówką do zrezygnowania z kondomów. Obecnie bez problemu można znaleźć prezerwatywy bez lateksu. W takich produktach często stosuje się poliizopren. Jest to syntetyczny odpowiednik naturalnego kauczuku, z którego z kolei powstaje lateks. Co ciekawe, prezerwatywy z poliizoprenu są wyjątkowo cienkie, co może zwiększyć doznania podczas stosunku i dać bardziej naturalne uczucie niż lateks.

Nie chronią w 100% przed ciążą

Poza wstrzemięźliwością seksualną właściwie nie ma innej metody, która w 100% mogłaby zabezpieczyć przed ciążą. Stosowanie prezerwatyw jest dość dobrym pomysłem. W tym przypadku skuteczność wynosi aż 98%, czyli zaledwie 1% mniej niż tabletki antykoncepcyjne. Ponadto kondomy mogą chronić też przed chorobami przenoszonymi płciowo. Należy jednak pamiętać, że na skuteczność prezerwatyw ogromny wpływ ma ich prawidłowe stosowanie, czyli np. dopasowanie rozmiaru i przestrzeganie daty ważności. Ważne jest też odpowiednie przechowywanie.

Są dostępne w różnych rozmiarach

Podczas zakupów warto przyjrzeć się opakowaniu prezerwatywy. Można na nim bowiem znaleźć cenne informacje dotyczące wymiarów produktu. W sklepie online Amore Store takie dane znajdują się też w opisie kondomów. Choć prezerwatywy są bardzo rozciągliwe i dopasowują się do członka, to jednak dla ich skuteczności ważne jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru. Zbyt duży kondom może zsuwać się podczas stosunku, z kolei zbyt duży ucisk może skończyć się pęknięciem prezerwatywy. Ważna jest zarówno długość, jak i średnica produktu.

Mogą mieć ciekawe urozmaicenia

Seks z prezerwatywą może być znacznie ciekawszy niż bez niej. Producenci kondomów nieustannie zaskakują nowymi propozycjami, które mają na celu zwiększenie przyjemności czerpanej z kontaktów seksualnych. Można zdecydować się np. na wersję żelem stymulującym i fantazyjnymi wypustkami dla kobiet. Z kolei prezerwatywy smakowe mogą przekonać partnerkę do częstszych pieszczot oralnych. Warto zwrócić też uwagę na kondomy wydłużające stosunek.

Istnieją prezerwatywy dla kobiet

Prezerwatywy nie są zarezerwowane jedynie dla panów. Od dłuższego czasu można kupić również wersję dla pań. Takie kondomy wyglądem nieco przypominają produkty dla mężczyzn, ale są umieszczane w pochwie. Dodatkowo są nawilżone od wewnątrz środkiem plemnikobójczym. Co ciekawe, damską prezerwatywę można założyć nawet kilka godzin przed stosunkiem. Nie należy natomiast stosować kondomów dla kobiet i mężczyzn równocześnie, ponieważ mogłoby to doprowadzić do ich uszkodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here