Pielęgnacja skóry twarzy

O tym, że twarz jest wizytówką człowieka, wiadomo nie od dziś. Dzieje się tak z tego względu, że ludzie oceniają innych przede wszystkim po wyglądzie i często już pierwsze spojrzenie na daną osobę mówi nam, czy chcemy się z nią spotykać, czy raczej unikać. Między innymi dlatego warto pielęgnować swoją twarz.

Cztery typy cery

Codzienna pielęgnacja twarzy ma ogromny wpływ na skórę, jej zdrowy i gładki wygląd. Co więcej, im wcześniej będziemy odpowiednio ją pielęgnować, tym lepiej będzie wyglądała w trakcie upływu lat.

Już na samym początku warto określić, jaką mamy cerę, bo od tego będzie zależało, jakich kosmetyków będziemy musieli używać. Wyróżnia się cztery podstawowe typy skóry: normalną, suchą, tłustą i mieszaną. Aby rozpoznać, którą posiadamy, możemy skonsultować się z dermatologiem bądź kosmetyczką.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na fakt, że typom skóry takim jak sucha, mieszana czy tłusta mogą towarzyszyć pewne dolegliwości, takie jak trądzik, wrażliwość, alergie bądź cera naczynkowa. Sprawi to również, że nasz wybór kosmetyków będzie trochę węższy i mocniej dostosowany do konkretnych dolegliwości, a nie tylko ogólnego typu skóry.

Jak powinna przebiegać pielęgnacja skóry? Zacznij od oczyszczania

Pielęgnacja skóry twarzy powinna zaczynać się od przemywania specjalnym żelem lub pianką. Pozwoli to nie tylko na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, ale również zmyje nagromadzony nadmiar naturalnej ochrony skóry – sebum. Jego zbyt duża ilość, zwłaszcza po całym dniu, kiedy jest ono zmieszane z zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz, uniemożliwia wchłanianie się aktywnych składników znajdujących się w kremach pielęgnacyjnych. Może także prowadzić do powstawania zaskórników czy chorób, jeśli nie zostanie usunięta.

W związku z powyższym warto pamiętać o tym, aby skórę twarzy przemywać dwa razy dziennie, rano – przed nałożeniem kremów i makijażu – i wieczorem, by usunąć wspomniane zanieczyszczenia po całym dniu, ale również, by zmyć kolorowe kosmetyki.

Następnie nawilżanie

Niezależnie od tego, jaki rodzaj skóry mamy, bardzo istotnym zabiegiem wpływającym na jej wygląd i kondycję jest nawilżanie. Ilość nawilżenia powinna być ściśle związana z tym, jaki rodzaj skóry mamy. Przykładowo, skóra tłusta nie potrzebuje dużej ilości nawilżenia, a jednocześnie wymaga delikatnego matowienia, by uniknąć efektu błyszczenia, irytującego wiele kobiet zwłaszcza po całym dniu.

W przypadku skóry suchej jest zupełnie inaczej, ten rodzaj cery będzie bowiem wymagał intensywnego nawilżania. Co więcej, warto pamiętać również o tym, że kremy należy dostosowywać do konkretnej pory roku, aby mogły skutecznie chronić skórę przed warunkami atmosferycznymi. Jest to szczególnie ważne zimą, gdy jest dodatkowo narażona na przemrożenie.

Ukrywanie niedoskonałości

Doskonałym pomysłem, który sprawi, że skóra naszej twarzy będzie wyglądała jeszcze piękniej, jest stosowanie kremów, które pozwalają na ukrycie niedoskonałości. Z pomocą przychodzą naturalne kremy BB, które są uniwersalne i będą pasowały do każdego rodzaju skóry. Dzięki unikatowym recepturom zapewniają doskonałe nawilżenie, dzięki czemu nie trzeba do nich dodatkowo używać kremów nawilżających. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną, aby skóra ich twarzy była jednocześnie dobrze nawilżona, a niedoskonałości przykryte.

Kremy BB są bardzo delikatne i subtelne w swoim działaniu, a ponieważ pełnią podobną funkcję, co fluid czy podkład, to mogą stanowić ich doskonały zamiennik. Rozświetlają cerę, sprawiają, że wygląda zdrowo, promiennie i młodo, a przy tym tuszują niedoskonałości. W efekcie są polecane praktycznie wszystkim kobietom, w każdym wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here