Jak wyleczyć przeziębienie

Niemal każdy człowiek doświadczył przeziębienia choć raz w swoim życiu. Zła sława tej popularnej choroby obiega cały świat. Nic z resztą dziwnego — przeziębienie skutecznie krzyżuje nasze plany i wybija z rytmu codziennych obowiązków. Kiedy jednak dopada nas gorączka, z nosa cieknie katar, a całe ciało przechodzą dreszcze, jest już za późno na żal i frustrację. Wówczas warto jedynie działać, i to prędko, aby wzmocnić organizm i jak najszybciej się wyleczyć. Jak to zrobić? Odpowiemy na to pytanie w niniejszym artykule. Zapraszamy!

Domowe sposoby czy lekarstwa?

Standardowym podejściem do leczenia przeziębienia jest stosowanie środków farmakologicznych. Oczywiście w większości przypadków nie są one konieczne, choć znacznie przyspieszają dojście do zdrowia. Lekarstwa, takie jak Aspirin na przeziębienie, które działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a do tego wzmacniają system odpornościowy, stanowią nieocenioną pomoc w walce z chorobą. Do swojego repertuaru zawsze warto włączać preparaty zawierające paracetamol, ibuprofen lub naproksen. Oczywiście zanim zdecydujesz się na zażycie danego leku, zapoznaj się z jego ulotką i upewnij się, że nie wywoła on u Ciebie reakcji alergicznej.

Domowe sposoby, takie jak napary z ziół, herbaty lub suplementacja witaminami odgrywają równie ważną rolę w leczeniu przeziębienia. Odpowiednio dobrane, wykazują wysoką skuteczność w walce z niechcianymi objawami.

Lecz obszarowo

Jeden środek nie wyleczy wszystkich objawów przeziębienia. Z tego względu w procesie rekonwalescencji warto potraktować każdą dolegliwość z osobna.

Sprawdzonym sposobem na ból gardła są specjalne tabletki do ssania. Rynek obfituje w propozycje, w związku z czym z pewnością znajdziesz w pobliskiej aptece coś dla siebie. Naturalnymi liderami w walce z bólem gardła są natomiast czosnek i cebula, które można serwować sobie pod różnymi postaciami. W przypadku gorączki doskonale sprawdzi się wspomniany już paracetamol, który obniża temperaturę ciała. Pamiętaj jednak, że nie likwiduje on przyczyn choroby. Dlatego to tak ważne, aby przez cały czas trwania przeziębienia działać przeciwzapalnie. Równie uciążliwy potrafi być kaszel. W jego leczeniu nieocenioną pomocą okazują się syropy zawierające w swoim składzie kodeinę, dekstrometorfan oraz butamirat. Tego typu środki polecone przez lekarza lub farmaceutę warto wzbogacić o domowe sposoby na kaszel.

Zadbaj o podstawy

Bez względu na ilość zastosowanych metod i preparatów wyleczenie przeziębienia przychodzi ciężko, jeśli nie zadba się o odpoczynek, odpowiednią temperaturę otoczenia oraz przyjmowanie dużej ilości płynów. Jeśli więc schorzenie to dopadło i Ciebie, zadbaj o te podstawowe elementy. Pij około 2 litrów wody dziennie, lecz nie odmawiaj sobie także rozgrzewających herbat i naparów. Staraj się przebywać głównie w łóżku, unikaj skrajnych temperatur i dużo odpoczywaj. Dodatkowo wypacaj się, gdyż czynność ta znacznie ułatwia powrót do zdrowia.

Mamy nadzieję, że już wkrótce będziesz znów w pełni sił. Pozdrawiamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here