prysznic

Coraz więcej osób decyduje się na montaż kabiny prysznicowej w swojej łazience, zaś wanny odchodzą powoli do lamusa. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie ZA i PRZECIW, okazuje się, że to właśnie prysznic wyróżnia się znacznie większą liczbą zalet. Jeśli zastanawiasz się nad wyposażeniem swojej łazienki, weź przedstawione poniżej argumenty pod uwagę. 

Prysznic a ochrona środowiska 

Czy wiesz, że biorąc kąpiel pod prysznicem, zużywasz nawet kilka razy mniej wody, aniżeli urządzając sobie kąpiel w napełnionej wodą wannie? Za każdym razem, kiedy zechcesz urządzić sobie domowe SPA w wannie z pianą, przypomnij sobie, jak wiele osób na świecie nie ma dostępu do wody pitnej. Kabina prysznicowa jest więc nie tylko wygodna, ale oszczędza też zasoby wody, której na całej kuli ziemskiej tak przecież brakuje. 

Aspekty praktyczne 

Kąpiel pod prysznicem trwa znacznie krócej, dzięki czemu jest to świetny sposób na poranne orzeźwienie, kiedy nie ma czasu na długotrwałe kąpiele. To opcja dla tych, którzy żyją w ciągłym biegu, ale pod uwagę warto zawsze brać też kryteria ekonomiczne. 

Zużywając znacznie mniej wody, możesz cieszyć się niższymi rachunkami za jej zużycie. Czy zdajesz sobie sprawę, że dokonując rocznej kalkulacji, oszczędności z tego tytułu wyniosą na pewno kilkaset złotych, a w najbardziej skrajnych przypadkach, kiedy w gospodarstwie mieszka co najmniej kilku domowników, można mówić o oszczędnościach w wysokości nawet kilku tysięcy złotych? 

Zawsze warto też uwzględnić praktyczne warunki, jakie panują w łazience. Z reguły jest to najmniejsze pomieszczenie w mieszkaniu, natomiast wymaga się od niego wyjątkowych funkcji. Kabina prysznicowa zajmuje znacznie mniej miejsca, niż wanna. Z powodzeniem można ją również umieścić we wnęce czy w rogu całego wnętrza, idealnie komponując z całością. 

Prysznic jako wygodna alternatywa

Kabina prysznicowa to również opcja bezpieczna, na przykład w zakresie codziennych kąpieli dzieci, ale również rozwiązanie optymalnie komfortowe, biorąc pod uwagę seniorów i osoby, które mają trudności w poruszaniu się. Dla nich żadnym problemem nie jest wejście pod prysznic. Co więcej, zawsze dobrze jest poznać ofertę, jaką dysponuje sklep medyczny. W takim punkcie można nabyć dodatkową poręcz do podpierania się albo krzesła pod prysznic. Takie siedzisko z oparciem pozwala brać codzienną kąpiel bez konieczności stania. Pomaga utrzymać stabilną pozycję i nie męczyć się. Weź pod uwagę, że działanie wody może być również rozpatrywane w aspektach rehabilitacyjnych. 

Podsumowując, inwestycja w kabinę prysznicową jest lepsza, uwzględniając wszystkich domowników, zarówno tych najmłodszych oraz seniorów, jak i osoby z różnymi schorzeniami, które utrudniają poruszanie się czy utrzymywanie w pozycji stojącej. 

Prysznic oszczędza wodę, zmniejsza rachunki za jej zużycie, a sama kabina zajmuje mniej miejsca i zawsze można łatwo utrzymać ją w czystości. Prysznic sprawdza się też w łazienkach klasycznych, ale również tych loftowych czy glamour. Koniecznie sprawdź opcję z odpływem liniowym i deszczownicą, jeśli liczysz na nowoczesne rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here